درباره ویزای کانادا
ویزای کانادا

کانادا به یکی بهترین مقاصد برای سفر گردشگری و زندگی تبدیل شده است و گردشگران و مهاجران زیادی، این کشور را به عنوان یک مقصد عالی برای گردش، کار، تحصیل و زندگی در نظر می گیرند. فرقی نمی کند انگیزه شما برای سفر به کانادا چه می باشد با هر هدفی که باشد شما ملزم به دریافت ویزا کانادا می باشید. در ادامه اطلاعات لازم و جامعی در مورد ویزا کانادا، انواع ویزا کانادا، شرایط ها، هزینه ها و مدارک مورد نیاز و… را با هم بررسی می کنیم

انواع ویزای کانادا 

روند ویزا کانادا پیچیده و چالش برانگیز می باشد زیرا شامل تحقیقات و مستندات زیادی است که باید ارائه شود و مورد بررسی قرار بگیرد. کانادا به مهاجران خود نیاز دارد بنابراین اگر شما مسیر صحیحی را برای مهاجرت انتخاب کنید این موضوع به نفع شما می باشد و می توانید خیلی آسان به ویزا در خواستی خود در کانادا برسید و از مزایای عالی این کشور بهرمند شوید.
شما به اولین نکته ای که باید توجه کنید انتخاب گزینه مناسب مهاجرت و اطمینان حاصل کردن از آن می باشد. بسته به اهداف و شرایط شخصی هر فرد، شرایط و روش های زیادی برای اخذ ویزای کانادا و اقامت دائم وجود دارد که با هم آن ها را بررسی می کنیم.

 • به طور کلی ویزا های کانادا دو دسته کلی تقسیم می شوند :
  ویزای یک بار ورود توریستی کانادا
 • ویزای چند بار ورود توریستی کانادا
 • ویزای توریستی یک بار ورود
 • ویزای یک بار ورود به دارنده ویزا اجازه می دهد که تنها برای یک بار به کانادا وارد شود. پس از اینکه دارنده ویزا کانادا را ترک می کند، او برای ورود مجدد به کانادا نیاز به یک ویزای جدید خواهد داشت.
 • سفر به ایالات متحده و جزایر سنت پیرا مکیلن از این قاعده مستثنی هستند. در صورتی که گردشگر به ایالات متحده (از جمله توابع و قلمرو های آن) و یا جزایر سنت پیرا مکیلن سفر کند او جهت بازگشت به کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت.
 • ویزای توریستی چند بار ورود
 • ویزای چند بار ورود که اصطلاحا به آن ویزای مولتی کانادا گفته می شود، به فرد دارنده آن اجازه می دهد به مدت شش ماه بدون نیاز به تمدید آن به خاک کانادا رفت و آمد داشته باشند. ویزای چند بار ورود می تواند حداکثر تا ۱۰ سال یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت فرد معتبر باشد. اغلب مورد دوم اتفاق می افتد.

 

ویزای توریستی کانادا 

وقتی شخصی برای مدت زمان کوتاه معمولا کمتر از 6 ماه به کانادا سفر کنند باید ویزا موقت دریافت نمایید.این گروه ویزا نیز بسته به دلایل شخصی افراد انواع مختلفی دارد.که مهم ترین این ویزا، ویزا توریستی کانادا می باشد.به دارنگان ویزای توریستی اجازه اقامت موقت در این کشور برای مواردی چون گردشگری، دیدار خانواده را می دهند. یک شرط اساسی در مورد این نوع ویزا وجود دارد که باید در آن متعهد باشید، که اقامت شما در کانادا موقتی است و شما در پایان ویزای خود باید بازگردید.

برای اخذ ویزا به صورت حضوری اولین کاری که باید انجام دهید گرفتن وقت سفارت می باشد. با گرفتن وقت سفارت و تکمیل مدارک و شرایط گرفتن ویزا، شما می توانید در کم ترین زمان ممکن ویزا این کشور را دریافت کنید. با گرفتن وقت سفارت در تاریخ مشخص، شما باید با مدارک کامل خود به سفارت مراجعه کرده، با پرداخت هزینه ها، مراحل انگشت نگاری، شما باید منتظر جواب سفارت برای اخذ ویزا بمانید که این مدت زمان این پاسخ گویی متفاوت می باشد. پس از دریافت پاسخ، در صورت مثبت بودن با مراجعه دوباره به سفارت مراحل پایانی اخذ ویزا را انجام می دهید

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

 • اصل پاسپورت‌
  • یک قطعه عکس ۴٫۵ * ۳٫۵
  •           ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
  •           ترجمه رسمی سند ازدواج
  •           تکمیل اطلاعات فردی در فرم ویزای کانادا
  •           نامه تمکن مالی به همراه  پرینت حساب بانک به زبان انگلیسی که نشان‌دهنده گردش درآمد ماهانه
  •           ترجمه رسمی سند ملکی
  •           مدارک شغلی با ترجمه رسمی، برای صاحبین کسب و کار، جواز کسب، روزنامه رسمی، آگهی تغییرات شرکت و برای کارمندان، نامه اشتغال به کار، داشتن فیش حقوقی ۳ ماه آخر و برای بازنشستگان، ارائه حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی
  •           رزرو بلیط و رزرو هتل

ریجکت شدن ویزای کانادا 

رد شدن یا ریجکت شدن ویزای کانادا می تواند بسیار ناامید کننده باشد که نه تنها برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی یک زندگی جدید را می تواند خراب کند.ولی پس از رد ویزا چند راه برای اینکه بتوانید بازهم برای گرفتن ویزا اقدام کنید، وجود دارد.پس از رد ویزا از سوی سفارت که طی نامه برای شما ارسال می شود، اطلاعاتی در مورد اینکه چرا رد شده اید وجود ندارد ولی دلایل مختلفی هست که باعث ریجکت شدن شما می شود.

دلایل رد یا ریجکت شدن ویزای کانادا

 • عدم ارائه اسناد دقیق
  •           عدم ارائه منابع مالی قوی برای تامین هزنیه های سفر و اقامت در کانادا
  •           عدم رعایت استاندارد های امنیتی و بین المللی و داشتن سوابق کیفری
  •           عدم اطمینان افسر سفارت در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا
  •           عدم اطمینان از انگیزه و دلایل سفر
  •           نداشتن سفر های خارجی به خصوص کشور های حوزه شینگن

  ممکن است فاکتور های دیگری نیز وجود داشته باشد که منجر به ریجکت شدن ویزا شما شود. اگر درخواست شما رد یا ریجکتش شد ممکن است شما واجد شرایط برای در خواست تجدید نظر باشید ولی شما نمی توانید اطمینان حاصل نمایید که افسر ویزا و مقامات سفارت خانه در خواست شما را قبول کنند. بهتره از قبل درخواست مجدد اطلاعات خود را اصلاح کرده و مدارک معتبر تری ارائه دهند و مجدد برای دریافت ویزا اقدام نمایند.
  نامه و اطلاعات مربوط به رد و ریجکت شدن درخواست خود را دریافت کنید و با دقت بخوانید و هرگونه اطلاعاتی و نکاتی که میتوانید بعدا آن را تقویت کنید، توجه کنید. همچنین می توانید به نکاتی که افسر ویزا برای رد درخواست شما ارائه کرده نیز توجه کنید که این می تواند به شما در خواست مجدد کمک ویژه کند. همچنین امکان اینکه شما بتوانید از روش های دیگر اقدام به دریافت اقامت و ویزا کنید نیز وجود دارد.

پس از رد ویزای کانادا، متقاضیان باید به رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را باید بدانند و حتماً آنها را با دقت دنبال کنند تا برای بار دوم دوچار مشکل نشوند. مراحل برای درخواست تجدید نظر، بسته به نوع ویزا مورد نیاز افراد، متفاوت خواهد بود. پس از رد ویزای کانادا، متقاضیان باید به رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را باید بدانند و حتماً آنها را با دقت دنبال کنند تا برای بار دوم دوچار مشکل نشوند. مراحل برای درخواست تجدید نظر، بسته به نوع ویزا مورد نیاز افراد، متفاوت خواهد بود. پس از رد ویزای کانادا، متقاضیان باید به رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را باید بدانند و حتماً آنها را با دقت دنبال کنند تا برای بار دوم دوچار مشکل نشوند. مراحل برای درخواست تجدید نظر، بسته به نوع ویزا مورد نیاز افراد، متفاوت خواهد بود. پس از رد ویزای کانادا، متقاضیان باید به رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را باید بدانند و حتماً آنها را با دقت دنبال کنند تا برای بار دوم دوچار مشکل نشوند. مراحل برای درخواست تجدید نظر، بسته به نوع ویزا مورد نیاز افراد، متفاوت خواهد بود.پس از رد ویزای کانادا، متقاضیان باید به رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را باید بدانند و حتماً آنها را با دقت دنبال کنند تا برای بار دوم دوچار مشکل نشوند. مراحل برای درخواست تجدید نظر، بسته به نوع ویزا مورد نیاز افراد، متفاوت خواهد بود.

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید