خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا برای آینده‌ای روشن

یکی از راه‌های رسیدن به اقامت دائم کانادا و اسکان در این کشور، اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا است که یک روش نوآورانه و در عین حال مستلزم شناخت بالاست.

اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا که یک روش ثابت و تعیین شده در قالب برنامه‌های مهاجرتی مختلف نیست، تا حد زیادی به شناخت کافی نسبت به قوانین و موارد حقوقی طرح شده در این بخش نیازمند است.

البته این تنها بخش از شروط لازم برای موفقیت در اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا است و اصلی‌ترین و ریشه‌ای‌ترین موضوع، داشتن توانایی مالی کافی برای خرید یک کسب و کار در کاناداست.

دقیقاً به همین علت اساساً این روش تنها به متقاضیان متمول پیشنهاد شده و در عمل پروسه اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا، برای سایر اقشار که توانایی مالی بالایی ندارند چندان جذاب و عملی نیست.

در این یادداشت نگاهی به این روش مهاجرت به کانادا داشته و تلاش می‌کنیم که تا سرحد امکان مسائل و موضوعات طرح شده در مورد آن را بررسی و تشریح کنیم.

پس از ارائه یک دورنما از پروسه اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا تلاش کردیم تا به شکل سوال محور پیش رفته و با پاسخ دادن به سوالات پرتکرار این حیطه، اطلاعات کافی در این مورد را ارائه کنیم.

در خرید بیزینس چند نکته بسیار اهمیت دارد:

1. ارائه یک بیزینس پلن دقیق برای افزایش شانس ویزا و کم کردن ریسک شکست بیزینس که به تحقیق بازار اصولی در کانادا نیازمند است.
2. تحقیق کامل راجع به بیزینسی که قرار است خریداری شود، شما باید از عدم بدهی صاحب بیزینس به دولت و کارمندان اطمینان حاصل کنید…
3. تحقیق راجع به میزان سود و زیان بیزینس (گاهی بیزینس هایی که در آستانه ورشکستگی هستند قصد فروش بیزینس دارند و با پرونده سازی قصد فریب خریدار را دارند) در این مورد بسیار باید هوشیار باشید چون ممکن است به راحتی با پیشنهادهای وسوسه کننده شما را فریب دهند و چشم و گوش بسته بیزینسی را خرید کنید (حواستان به دلالان غیر مجاز ملک و مهاجرت باشد)
4. انتخاب صحیح مسیر مهاجرت با شرایط خودتان (این موضوع هم بسیار اهمیت دارد که در انتخاب صحیح مسیر مهاجرت دقت و دانش کافی داشته باشید)

یکی از راه‌های خاصی که برای مهاجرت به کانادا در پیش پای مهاجران متمول و دارای توان مالی بالا قرار دارد، مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس است که در آن تلاش می‌شود تا از نظر حقوقی، با استفاده از قواعد مشارکت در مالکیت کسب و کار، به موفقیت برسند.

برای بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی، مهاجرت به کانادا در دو مرحله اصلی تعریف شده است و با ویزای کاری موقت تحت نظر قوانین فدرال آغاز خواهد شد.

تحت این سیاست و قانون، سرمایه‌گذاران خارجی، می‌توانند یک اجازه کار شده و از آن در راستای مهاجرت به کانادا و خرید بخش اعظم یک کسب و کار سودده کانادایی استفاده می‌شود.

همین که افراد در این پلن مهاجرتی بتوانند صاحب یک اجازه کار شوند می‌توانند شانس خود را در گام‌های بعدی آماده اخذ اقامت دائم در کانادا امتحان کنند و این یک امکان عالی است که تحت عنوان ویزاهای مختلفی قابل پیگیری است.

این روش‌ها بازه وسیعی از ویزاهای را شامل خواهد شد؛ از برنامه کارگران و کارکنان مجرب فدرال که تحت سیستم اکسپرس اینتری قابل پیگیری است تا اخذ اقامت تحت سیستم (PNP) و شاخه مهاجرت کاری

 


تور نوروز 1400 مارماریس


 

 چرا اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا تا این حد مورد توجه قرار گرفته است؟

دقت داشته باشید که این یک برنامه مهاجرتی جذاب و عملی برای افراد متمول و صاحب سرمایه‌های کلان است و برای این قشر جذاب شده است.

اما در مورد پاسخ به پرسش باید گفت که برنامه‌های فعلی مهاجرت قطعی و اخذ ویزای دائم کانادا اگرچه بر روی کاغذ ساده و عملی هستند اما از نظر مدت زمان مورد نیاز، شرایط و امتیازات چندان برای سرمایه‌گذاران اغواکننده نبوده و عملی قلمداد نمی‌شوند.

در مقابل یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرت به کانادا که برای این قشر تعریف شده است یعنی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، دارای شانس‌های محدودی بوده و سرمایه‌گذاران را تا حد زیادی در انتخاب محدود می‌سازد.

اغلب برنامه‌های استانی مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، تحت تأثیر برنامه بیان سودآوری یا همان (EOI) قرار دارند و در عمل بدون در دست داشتن تأییدهای موجود از سوی این برنامه، پیشرفت شما کند خواهد بود.

بسیاری از نامزدها، باید با یک اجازه موقت کار شروع کرده و سپس برای رفتن به گام بعدی توسط استان متبوع خود اعلام درخواست کنند.

این برنامه‌ها تحت یک شرایط خاص امتیازبندی به شما شانس پیشرفت آسان‌تر و سریع‌تر در پروسه مهاجرت به کانادا را داده و در بسیاری موارد برای رسیدن به موفقیت در آن‌ها، نیازمند سرمایه‌گذاری کلانی هستید.

این در حالی است که در پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا، یک سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند در هر ناحیه از کانادا کسب و کار مناسبی را خریده و آن را تا پیش از اعطای اقامت دائم به ناحیه و استان مد نظر خود منتقل کند. این تا حد زیادی بهتر، منطقی‌تر و با بهره‌وری بیشتری بوده و در عین حال می‌تواند شانس خود را برای پیروزی در برنامه‌های استانی امتحان کند.

 این پروسه ممکن است چقدر زمان نیاز داشته باشد؟

در مورد یافتن کسب و کار مناسب نمی‌توان زمان دقیقی را مشخص کرد زیرا زمان آن شدیداً منعطف بوده و وابسته به انتخاب و میل خود شماست اما در مورد سایر مراحل اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا باید گفت که دریافت (LMIA) بین 2 تا 3 ماه و سایر مراحل به حداقل 3 ماه فرصت نیاز دارند.

باید در نظر داشت که پیشبرد امور گاهاً برای ایرانیان قدری زمانبرتر خواهد شد و تکمیل و موفقیت پرونده مهاجرتی می‌تواند به بیش از 10 ماه زمان نیاز داشته باشد.

 

 صاحبان اجازه کار، چه زمان می‌توانند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند؟

دقت داشته باشید که اساساً هیج کفی و سقفی از نظر زمانی برای این منظور تعیین نشده است.

در طول اولین سال از کار در کانادا، سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند در کنار سایر اعضا خانواده خود برای دریافت اقامت دائم اعلام درخواست کرده و اکر تحت هر یک از برنامه‌های مهاجرتی، بتوانند به پیش‌نیازها دست پیدا کنند، موفق به اخذ ویزای کانادا خواهند شد.

این گام از پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا می‌تواند تحت برنامه‌های استانی یا فدرال تکمیل شود. در بسیاری از موارد این گام می‌تواند بین 12 تا 18 ماه زمان نیاز داشته باشد.

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید