8 تا از مشاغل کانادا که میتوانید پس از مهاجرت به کمک آن مشغول شوید
کانادا

مشاغل کانادا که میتوانند پردرآمد باشند!

ما در اینجا یک لیست از بهترین مشاغل کانادا تهیه کرده ایم که ترتبیب آنها خیلی هم نشان دهنده اولویتشان نیست و در کل همه نیاز های جدید و پر مخاطب این کشور هستند. با پرشین سیر در معرفی بهترین شغل های کانادا همراه باشید...

درباره مشاغل کانادا

انتخاب مسیر شغلی یکی از سخت ترین تصمیمات در زندگی ما است. البته استعدادها و علایق شما باید از عوامل اصلی باشد ، اما همچنین دانستن اینکه کدام شغل ها پر مخاطب تر و پر در آمد تر هستند میتواند بسیار مفید واقع شود. دانستن این مشاغل به شما کمک میکند که اگر میخواهید مهاجرت را در برنامه ریزی زندگی خود قرار دهید، داشتن چه تخصص ها و چه حرفه هایی میتواند پتانسیل این کار شما را بالا ببرد. البته بیشتر این مشاغل مربوط به کار های مراقبتی و پزشکی میباشند، که تعجبی هم ندارد. با بیشتر شدن مهاجران و جمعیت طبیعتا احتیاج به دکتر، پرستار، دندان پزشک و… نیز بیشتر میشود.

اما بهترین مشاغل کانادا کدام هستند؟

مشاغل کانادا
مشاغل کانادا

1. مدیر بهداشت

مدیر بهداشت از مشاغل کانادا
مدیریت بهداشت

شرح شغل چگونه است؟

با افزایش سن ، پیش بینی می شود که در بخش مراقبت های بهداشتی رشد چشمگیری وجود داشته باشد. در این موقعیت ، شما بر ارائه خدمات در بیمارستان ها ، کلینیک ها ، خانه های سالمندان و سایر محیط ها نظارت خواهید داشت. مدیران بهداشتی وظیفه نظارت بر سایر متخصصان ، استخدام نیروهای جدید ، برنامه ریزی و ارزیابی ارائه خدمات و تنظیم بودجه را بر عهده دارند.

شرایط شغلی به چه صورت است؟

اگر به دنبال شغلی هستید که شامل حداقل آموزش مجدد باشد ، این موقعیت مناسب شما نیست. شما باید همان تحصیلات حرفه ای پزشکی را داشته باشید که بر آن نظارت می کنید ، که می تواند به معنای سالها آموزش دوره متوسطه و دستیاری به عنوان یک پزشک متخصص یا پرستار باشد.

حقوق چه میزان میباشد؟

مدیران مراقبت های بهداشتی متوسط ​​حقوق 95000 دلار می پردازند ، اما این میزان بسته به نوع خدمات بسیار متفاوت است.

این فرصت شغلی در کانادا

دولت انتظار دارد که شغل های کمی بیشتر از افرادی باشد که پنج سال دیگر در این موقعیت به دنبال شغل میگردند می کنند.

 

2. مدیر منابع انسانی

مشاغل کانادا، مدیر منابع انسانی
مشاغل کانادا، مدیر منابع انسانی

شرح شغل چگونه است؟

این شغل شامل ایفای نقش ارشد در بخش منابع انسانی است. حوزه های مسئولیت شامل استخدام ، آموزش ، چانه زنی جمعی با اتحادیه ها و اداره حقوق و مزایا است.

شرایط شغلی به چه صورت است؟

شما به یک مدرک لیسانس در یک رشته مرتبط مانند مدیریت بازرگانی ، روابط صنعتی یا تجارت نیاز خواهید داشت. اگر مدرک لیسانس ندارید ، می توانید یک برنامه توسعه حرفه ای را در مدیریت پرسنل به پایان برسانید. چندین سال تجربه در منابع انسانی نیز مورد نیاز است.

حقوق چه میزان میباشد؟

میانگین حقوق و دستمزد مدیران منابع انسانی 94000 دلار است.

این فرصت شغلی در کانادا

متأسفانه در 5 سال گذشته این رشته کاهش یافته است ، و 6 درصد افراد کمتر از سال 2013 به عنوان مدیر منابع انسانی کار می کنند. دولت کانادا پیش بینی کرده است تا سال 2024 این شغل و جویندگان این کار وجود داشته باشند.

 

3. ناظر حفاری نفت و گاز

ناظر حفاری نفت و گاز
ناظر حفاری نفت و گاز

شرح شغل چگونه است؟

افرادی که در این شغل مشغول به کار هستند کارگران حفاری نفت و گاز را در کشور کانادا مدیریت می کنند. وظایف ممکن است شامل برنامه ریزی ، حل مسئله و تصمیم گیری در مورد استخدام باشد.

شرایط شغلی به چه صورت است؟

شما به همراه برخی دوره های آموزشی به دیپلم دبیرستان نیاز خواهید داشت. شما نمی توانید بلافاصله یک سرپرست شوید – ابتدا به چندین سال تجربه در این زمینه نیاز خواهید داشت.

حقوق چه میزان میباشد؟

متوسط ​​حقوق سرپرستان حفاری نفت و گاز 85000 دلار است.

این فرصت شغلی در کانادا

بخش نفت و گاز از زمان سقوط قیمت نفت در سال 2014 به شدت آسیب دیده است و این در تعداد اشتغال برای این شغل نشان داده شده است ، با 22٪ افراد کمتر از پنج سال پیش به عنوان ناظر حفاری نفت و گاز کار می کنند.

 

4. مکانیک آسانسور

مکانیک آسانسور
مکانیک آسانسور

شرح شغل چگونه است؟

افرادی که در این شغل کار می کنند از آسانسورها و پله برقی های جهان مراقبت میکنند و در صورت بروز مشکل وظایف ممکن است شامل نصب تجهیزات ، عیب یابی و انجام تعمیرات پیشگیرانه باشد.

شرایط شغلی به چه صورت است؟

احتمالاً به دیپلم دبیرستان نیاز خواهید داشت. پس از آن ، یک برنامه کارآموزی چهار تا پنج ساله خواهید داشت. در کبک و آلبرتا نیز مجوز تجارت لازم است.

حقوق چه میزان میباشد؟

متوسط ​​حقوق مکانیک آسانسور 81000 دلار است.

این فرصت شغلی در کانادا

این رشته دچار رشد شدید  شده است ، 83 درصد بیشتر از 5 سال قبل به عنوان مکانیک آسانسور کار می کنند. با این حال ، دولت کانادا پیش بینی می کند تعداد مشاغل و افرادی که بدنبال کار در این حوزه هستند به تعداد مساوی وجود داشته باشد.

 

5. مدیر مالی

مدیر مالی
مدیر مالی

شرح شغل چگونه است؟

هر سازمانی به شخصی احتیاج دارد تا حساب و کتاب ها را به صورت دقیق انجام دهد. افراد در این زمینه گروه های مالی و حسابداری را تشکیل می دهند ، سیاست ها و استانداردهای عملکرد را تدوین می کنند و گزارش هایی را برای مدیریت ارشد می نویسند. این وظایف ممکن است شامل تهیه صورتهای مالی ، هماهنگی بودجه و هشدار مدیریت به روندهایی باشد که ممکن است عملکرد مالی شرکت را تحت تأثیر قرار دهند.

شرایط شغلی به چه صورت است؟

شما به یک مدرک لیسانس در رشته ای مانند مدیریت بازرگانی ، اقتصاد یا تجارت نیاز خواهید داشت. مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی نیز ممکن است مفید باشد. این مشاغل ارشد هستند ، بنابراین شما به چندین سال تجربه در زمینه هایی مانند حسابداری ، حسابرسی ، بودجه یا برنامه ریزی مالی نیاز خواهید داشت.

حقوق چه میزان میباشد؟

میانگین حقوق و دستمزد مدیران مالی 96000 دلار است.

این فرصت شغلی در کانادا

یک نقطه ضعف در این حرفه این است که خیلی سریع رشد نمی کند ، فقط 3٪ افراد بیشتر از 5 سال پیش به عنوان مدیر مالی کار می کنند. پنج سال دیگر ، دولت پیش بینی می کند که شغل کافی برای همه افرادی که در این زمینه کار می کنند در کانادا وجود نخواهد داشت.

 

6. کاردرمانگر

کادر درمانگر
کادر درمانگر

شرح شغل چگونه است؟

کاردرمانگران به رفع بیماری ها ، آسیب ها یا اختلالات رشد کمک می کنند. مسئولیت های شغلی ممکن است شامل توسعه برنامه های مداخله برای رفع نیازهای مشتری ، نگهداری سوابق و نظارت بر پرسنل پشتیبانی باشد.

شرایط شغلی به چه صورت است؟

برای تکمیل یک آزمون گواهینامه ملی یا استانی به یک مدرک دانشگاهی در کاردرمانی نیاز دارید. برخی از متخصصان کاردرمانی برای متخصص شدن در زمینه های خاص آموزش و تجربه بیشتری می بینند.

حقوق چه میزان میباشد؟

متوسط ​​حقوق کاردرمانگران 82000 دلار است.

این فرصت شغلی در کانادا

در مدت پنج سال ، دولت پیش بینی می کند که مشاغل کمی برای افرادی است که بدنبال کار در این زمینه هستند وجود داشته باشد.

 

7. مدیر خدمات بهداشتی و اجتماعی

مدیر خدمات بهداشتی و اجتماعی
مدیر خدمات بهداشتی و اجتماعی

شرح شغل چگونه است؟

این دسته شامل عناوین شغلی به عنوان افسر پزشکی شهرستان بهداشت شهرستان ، مدیر خدمات اجتماعی و سیاست و مسکن مدیر توسعه است. این کارمندان عمومی مسئول اجرای سیاست هایی هستند که جوامع را سالم و پر رونق نگه می دارد. وظایف ممکن است شامل راهنمایی محققان ، تهیه بودجه و هماهنگی پروژه ها باشد.

شرایط شغلی به چه صورت است؟

شما حداقل به یک مدرک لیسانس در یک رشته مرتبط نیاز دارید و همچنین ممکن است به یک مدرک تحصیلات تکمیلی نیز نیاز داشته باشید. اینها سمت های ارشد هستند ، بنابراین تجربه چندین ساله به عنوان یک محقق در زمینه سیاست گذاری اجتماعی ، مشاور یا افسر برنامه یک دارایی نیاز است. برای مشاغل در سیاست های بهداشتی ، پزشک بودن یا داشتن سایر گواهینامه های مراقبت های بهداشتی ممکن است لازم باشد.

حقوق چه میزان میباشد؟

متوسط ​​حقوق و دستمزد سالانه این رشته 110،000 دلار است.

این فرصت شغلی در کانادا

این رشته به سرعت در حال رشد است و 53 درصد بیشتر از 5 سال قبل در این مشاغل اشتغال دارند. اما این رونق ممکن است به پایان رسیده باشد – دولت پیش بینی می کند تعداد افراد متقاضی کار در پنج سال دیگر بیشتر از کار باشد.

 

8. سرپرستار و ناظر پزشکی

سرپرستار و ناظر پزشکی
سرپرستار و ناظر پزشکی

شرح شغل چگونه است؟

هرجایی که پرستاران کار می کنند – از جمله بیمارستان ها ، کلینیک ها ، خانه های سالمندان و مراکز روانپزشکی – احتمالاً یک پرستار اصلی وجود دارد. افرادی که این کار را انجام می دهند ممکن است بر پرستاران نظارت کنند ، مراقبت ها را با سایر خدمات بهداشتی هماهنگ کرده و بودجه ها را اداره کنند.

شرایط شغلی به چه صورت است؟

شما به یک مدرک دیپلم پرستاری و ثبت نام در یک نهاد نظارتی در استانی که در آن کار می کنید نیاز دارید. همچنین ممکن است لازم باشد دوره های مدیریتی را بگذرانید. سرانجام ، بدیهی است که تجربه بالینی به عنوان یک پرستار ثبت شده مورد نیاز است.

حقوق چه میزان میباشد؟

متوسط ​​حقوق یک سرپرستار 83000 دلار است.

این فرصت شغلی در کانادا

این رشته در میان مشاغل کانادا در حال رشد میباشد و 57 درصد بیشتر از 5 سال قبل به عنوان سرپرستار و سرپرست پزشکی کار می کنند.

 

 

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید