بهترین سرمایه گذاری های 2021 کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

بهترین سرمایه گذاری های 2021 کانادا

سرمایه گذاری
سرمایه گذاری

از آینده ای راحت لذت ببرید ، سرمایه گذاری برای اکثر مردم کاملاً ضروری است. همانطور که بحران ویروس کرونا نشان داده است ، یک اقتصاد به ظاهر پایدار می تواند بسادگی روی برگرداند و کسانی را که آمادگی تنش را ندارند زمین بزند.کسانی که می توانند سرمایه گذاری های خود را حفظ کنند ممکن است عملکرد خوبی داشته باشند ، زیرا بازار در نیمه دوم سال گذشته و اوایل سال 2021 بالاترین رکوردهای تاریخی را به ثبت رسانده است.

پیچ و خم سرمایه گذاری

پیج و خم سرمایه گذاری
پیج و خم سرمایه گذاری چیست؟

اگر قبلاً مبلغ 600 دلار پرداخت چک محرک دریافت کرده اید – یا انتظار دارید که در دور سوم تسویه حساب مبلغ 1400 دلار جدید دریافت کنید – و برای هزینه های کوتاه مدت مانند پرداخت بدهی به این پول نیازی ندارید ، سرمایه گذاری می تواند سود زیادی را به همراه داشته باشد احساس، مفهوم. شما می توانید به جای اینکه پول در یک حساب تسویه حساب بدون بهره بنشینید ، به جای آن پول را سرمایه گذاری کنید.

اما با وجود برخی سهام ها در آنچه ارزیابی های نجومی به نظر می رسد ، سرمایه گذاران چه حرکاتی را باید در سال 2021 در نظر بگیرند؟ یک ایده داشتن ترکیبی از سرمایه گذاری های ایمن تر و پرخطرتر با بازده بالاتر است.

چرا سرمایه گذاری کنیم؟

چون و چرای کار
چون و چرای کار

سرمایه گذاری می تواند منبع دیگری از درآمد شما را تأمین کند ، بازنشستگی شما را تأمین مالی کند یا حتی شما را از یک گرفتاری مالی خلاص کند. مهمتر از همه ، سرمایه گذاری باعث رشد ثروت شما می شود – به شما کمک می کند اهداف مالی خود را برآورده کنید و قدرت خرید خود را با گذشت زمان افزایش دهید. یا شاید به تازگی خانه خود را فروخته اید یا مقداری پول به دست آورده اید. این یک تصمیم عاقلانه است که بگذارید این پول برای شما مفید باشد.

سرمایه گذاری چه علت هایی میتواند داشته باشد؟

در حالی که سرمایه گذاری می تواند ثروت ایجاد کند ، شما همچنین می خواهید سود بالقوه را با ریسک موجود متعادل کنید. و شما می خواهید برای انجام این کار در موقعیت مالی باشید ، به این معنی که شما به سطوح بدهی قابل کنترل نیاز دارید ، یک صندوق اضطراری کافی دارید و می توانید بدون نیاز به دسترسی به پول خود ، فراز و نشیب های بازار را از بین ببرید.

روش ها و خطرات آن چیست؟

روش های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد – از گزینه های بسیار ایمن مانند سی دی و حساب های بازار پول گرفته تا گزینه های با ریسک متوسط ​​مانند اوراق قرضه شرکتی و حتی گزینه های با ریسک بالاتر مانند صندوق های شاخص سهام.

این خبر خوبی است ، زیرا به این معنی است که شما می توانید سرمایه گذاری هایی پیدا کنید که بازده متنوعی داشته و متناسب با نمایه ریسک شما باشد. همچنین به این معنی است که شما می توانید سرمایه گذاری ها را برای ایجاد نمونه کارهایی کاملاً گرد و متنوع – یعنی ایمن تر – ترکیب کنید.

در اینجا بهترین سرمایه گذاری ها در سال 2021 آورده شده است:

 1. حساب های پس انداز با بازده بالا
 2. گواهی سپرده
 3. صندوق های اوراق قرضه دولتی
 4. صندوق های اوراق قرضه شرکتی کوتاه مدت
 5. صندوق های اوراق قرضه شهرداری
 6. صندوق های شاخص S&P 500
 7. وجوه سهام سود سهام
 8. صندوق های شاخص Nasdaq-100
 9. مسکن اجاره ای
 10. ارز رمزنگاری شده
 11. بررسی اجمالی: بهترین سرمایه گذاری در سال 2021

 

 1. حساب های پس انداز با بازده بالا

یک حساب پس انداز آنلاین با بازده بالا ، سود موجودی نقدی شما را پرداخت می کند. و درست مانند یک حساب پس انداز که در بانک آجر و ملات شما سکه می گیرد ، حساب های پس انداز آنلاین با بازده بالا وسیله نقلیه قابل دسترسی برای پول نقد شما هستند.

با هزینه های سربار کمتر ، به طور معمول می توانید در بانک های آنلاین نرخ بهره بسیار بالاتری کسب کنید. بعلاوه ، شما می توانید با انتقال سریع پول به بانک اصلی خود یا حتی شاید از طریق خودپرداز ، به آن دسترسی داشته باشید.

حساب پس انداز وسیله نقلیه خوبی برای کسانی است که در آینده نزدیک به پول نقد دسترسی دارند.

این نوع سرمایه گذاری برای چه کسانی مناسب است؟

یک حساب پس انداز با بازده بالا برای سرمایه گذاران خطرپذیر و به ویژه برای کسانی که در کوتاه مدت به پول نیاز دارند و می خواهند از این خطر جلوگیری کنند که پول خود را پس نخواهند گرفت.

خطر این سرمایه گذاری چیست؟

بانک هایی که این حساب ها را ارائه می دهند از FDIC بیمه شده اند ، بنابراین لازم نیست نگران از دست دادن سپرده خود باشید. در حالی که حساب های پس انداز با بازده بالا به عنوان سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شوند ، مانند CD ها ، اگر نرخ ها خیلی پایین باشد ، به دلیل تورم ، خطر از دست دادن قدرت خرید به مرور زمان را تهدید می کنید.

نقدینگی

حساب های پس انداز تقریباً به اندازه دریافت پول شما نقدینگی هستند. در هر زمان می توانید وجوه خود را اضافه یا حذف کنید ، اگرچه بانک شما در صورت تصمیم به انجام این کار از نظر قانونی ممکن است شما را به حداقل شش برداشت در هر دوره بیانیه محدود کند.

 

 1. گواهی سپرده

گواهی سپرده یا سی دی توسط بانک ها صادر می شود و به طور کلی نرخ سود بالاتری نسبت به حساب های پس انداز ارائه می دهد.

این سپرده های مدت دار با بیمه فدرال دارای تاریخ سررسید خاصی هستند که می تواند از چندین هفته تا چندین سال باشد. از آنجا که اینها “سپرده های مدت دار” هستند ، شما نمی توانید پول را برای مدت زمان مشخصی بدون جریمه برداشت کنید.

با CD ، موسسه مالی در فواصل منظم به شما سود می پردازد. پس از بلوغ ، اصل اصل خود را به علاوه هر گونه سود تعهدی پس می گیرید. هزینه خرید در اینترنت برای بهترین نرخ پرداخت می شود.

به دلیل ایمنی و پرداخت بالاتر ، CD ها می توانند گزینه خوبی برای بازنشستگانی باشند که نیازی به درآمد فوری ندارند و می توانند پول خود را برای اندکی قفل کنند. اما انواع مختلف سی دی متناسب با نیاز شما وجود دارد و بنابراین همچنان می توانید از نرخ های بالاتر سی دی استفاده کنید.

این نوع سرمایه گذاری برای چه کسانی مناسب است؟

یک سی دی برای سرمایه گذاران ریسک گریز ، به ویژه برای کسانی که در زمان مشخصی به پول نیاز دارند و می توانند پول خود را در ازای بازده کمی بیشتر از آنچه در یک حساب پس انداز پیدا می کنند ، کار کنند.

خطر این سرمایه گذاری چیست؟

سی دی ها سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شوند. اما آنها ریسک سرمایه گذاری مجدد را به همراه دارند – این خطر که وقتی نرخ بهره کاهش می یابد ، سرمایه گذاران هنگام سرمایه گذاری مجدد اصل و سود خود را به سی دی های جدید با نرخ پایین تر ، همانطور که در سال 2020 مشاهده کردیم ، درآمد کمتری کسب می کنند.

خطر مخالف این است که نرخ ها افزایش یابد و سرمایه گذاران برنده شوند قادر به استفاده از مزایا نیستید زیرا آنها قبلا پول خود را در CD قفل کرده اند

سی دی های نردبانی را در نظر بگیرید – سرمایه گذاری در سی دی ها با شرایط متفاوت – به طوری که تمام پول شما برای مدت طولانی در یک ابزار بسته نشود. توجه به این نکته ضروری است که تورم و مالیات می تواند قدرت خرید سرمایه گذاری شما را به میزان قابل توجهی تخریب کند.

نقدینگی

سی دی ها به اندازه حساب های پس انداز یا حساب های بازار پول روان نیستند زیرا پول خود را تا رسیدن بلوغ سی دی متصل می کنید – اغلب برای ماه ها یا سال ها. زودتر می توانید پول خود را دریافت کنید ، اما برای این کار غالباً جریمه ای پرداخت می کنید.

 

 1. صندوق های اوراق قرضه دولتی

صندوق های اوراق قرضه دولتی صندوق های سرمایه گذاری مشترک یا ETF هستند که در اوراق بهادار بدهی صادر شده توسط دولت ایالات متحده و سازمان های آن سرمایه گذاری می کنند.

این وجوه در ابزارهای بدهی مانند اسکناس های اوراق قرضه ، اسکناس های اوراق قرضه ، اوراق قرضه T و اوراق بهادار با پشتوانه رهنی که توسط شرکت های تحت حمایت دولت مانند Fannie Mae و Fredy Mac منتشر شده اند ، سرمایه گذاری می کنند. این صندوق های اوراق قرضه دولتی برای سرمایه گذار کم خطر مناسب هستند.

این وجوه همچنین می تواند انتخاب خوبی برای سرمایه گذاران اولیه و کسانی که به دنبال گردش پول هستند.

این نوع سرمایه گذاری برای چه کسانی مناسب است؟

صندوق های اوراق قرضه دولتی ممکن است برای سرمایه گذاران خطرپذیر خوب کار کنند ، اگرچه برخی از انواع صندوق ها (مانند صندوق های اوراق قرضه بلند مدت) به دلیل تغییر در نرخ بهره ممکن است بسیار بیشتر از وجوه کوتاه مدت باشد.

خطر این سرمایه گذاری چیست؟

وجوهی که در ابزار بدهی دولت سرمایه گذاری می کنند از جمله مطمئن ترین سرمایه گذاری ها محسوب می شوند زیرا این اوراق با ایمان و اعتبار کامل دولت ایالات متحده پشتیبانی می شوند.

با این حال ، مانند سایر صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، صندوق مورد حمایت دولت نیست و در معرض خطراتی مانند نوسانات نرخ بهره و تورم است. در صورت افزایش تورم ، قدرت خرید می تواند کاهش یابد.

اگر نرخ بهره افزایش یابد ، قیمت اوراق قرضه موجود کاهش می یابد. و اگر نرخ بهره کاهش یابد ، قیمت اوراق قرضه موجود افزایش می یابد. ریسک نرخ بهره برای اوراق قرضه بلند مدت بیشتر است.

نقدینگی

سهام صندوق های اوراق قرضه بسیار نقدینگی هستند ، اما ارزش آنها بسته به شرایط نرخ بهره در نوسان است.

 

 1. صندوق های اوراق قرضه شرکتی کوتاه مدت

شرکت ها گاهی اوقات با انتشار اوراق قرضه به سرمایه گذاران پول جمع می کنند و می توان آنها را در صندوق های اوراق قرضه که دارای اوراق قرضه صادر شده توسط صدها شرکت بزرگ هستند ، بسته بندی کرد. سررسید اوراق کوتاه مدت متوسط ​​یک تا پنج سال است که باعث می شود نسبت به اوراق قرضه متوسط ​​یا بلند مدت کمتر در معرض نوسانات نرخ بهره قرار بگیرند.

وجوه اوراق قرضه شرکتی می تواند یک گزینه عالی برای سرمایه گذاران متقاضی گردش پول مانند بازنشستگان یا کسانی که می خواهند ریسک کلی نمونه کارها را کاهش دهند اما باز هم بازده دارند ، باشد.

این نوع سرمایه گذاری برای چه کسانی مناسب است؟

صندوق های اوراق قرضه شرکتی کوتاه مدت می توانند برای سرمایه گذاران ریسک گریز که کمی بازده بیشتری نسبت به صندوق های اوراق قرضه دولتی دارند ، مفید باشند.

خطر این سرمایه گذاری چیست؟

همانطور که در مورد سایر صندوق های اوراق قرضه اتفاق می افتد ، صندوق های اوراق قرضه شرکت های کوتاه مدت نیز بیمه FDIC نیستند. صندوق های اوراق قرضه کوتاه مدت با درجه سرمایه گذاری اغلب به سرمایه گذاران با بازده بالاتر نسبت به صندوق های اوراق قرضه دولتی و شهرداری پاداش می دهند.

اما پاداش بیشتر با افزایش خطر همراه است. همیشه این احتمال وجود دارد که شرکت ها رتبه اعتباری خود را کاهش دهند یا با مشکلات مالی روبرو شوند و اوراق قرضه را به طور پیش فرض انجام دهند. برای کاهش این خطر ، اطمینان حاصل کنید که صندوق شما از اوراق قرضه شرکتی با کیفیت بالا تشکیل شده است.

نقدینگی

شما می توانید سهام صندوق خود را هر روز کاری خریداری یا بفروشید. علاوه بر این ، شما معمولاً می توانید سود سهام درآمد را مجدداً سرمایه گذاری کنید یا در هر زمان سرمایه گذاری بیشتری انجام دهید. فقط بخاطر داشته باشید که ضرر سرمایه یک احتمال است.

 

 1. صندوق های اوراق قرضه شهرداری

صندوق های اوراق قرضه شهرداری در تعدادی از اوراق قرضه مختلف شهرداری یا مونیس که توسط دولت های ایالتی و محلی منتشر می شود سرمایه گذاری می کنند.

سود بدست آمده معمولاً عاری از مالیات بر درآمد فدرال است و همچنین ممکن است از مالیات های ایالتی و محلی نیز معاف باشد ، به همین دلیل برای سرمایه گذاران در ایالت های با مالیات بالا و یا گروه های مالیات بالا جذابیت دارد.

اوراق قرضه مونی را می توان به صورت جداگانه ، از طریق یک صندوق سرمایه گذاری مشترک یا یک صندوق قابل معامله در بورس خریداری کرد. شما می توانید با یک مشاور مالی مشورت کنید تا نوع سرمایه گذاری مناسب خود را پیدا کنید ، اما ممکن است بخواهید برای مزایای مالیاتی اضافی به کسانی که در ایالت یا محل زندگی خود هستند پایبند باشید.

صندوق های اوراق قرضه شهرداری برای سرمایه گذاران ابتدایی بسیار مناسب هستند ، زیرا منابع مالی متنوعی را ارائه می دهند بدون اینکه سرمایه گذار مجبور به تجزیه و تحلیل اوراق قرضه فردی باشد. آنها همچنین برای سرمایه گذارانی که به دنبال گردش پول هستند خوب هستند.

این نوع سرمایه گذاری برای چه کسانی مناسب است؟

اوراق قرضه شهرداری انتخاب خوبی برای سرمایه گذارانی است که در کشورهای با مالیات بالا زندگی می کنند و به آنها اجازه می دهد از پرداخت مالیات جلوگیری کرده و درآمدزایی کنند. بازده کم آنها ممکن است جذابیت کمتری برای سرمایه گذاران در گروه های مالیات پایین یا کشورهای با مالیات پایین داشته باشد.

خطر این سرمایه گذاری چیست؟

اوراق قرضه فردی دارای خطر پیش فرض هستند ، به این معنی که ناشر قادر به پرداخت بیشتر درآمد یا پرداخت اصل نیست. شهرها و ایالت ها اغلب ورشکسته نمی شوند ، اما ممکن است این اتفاق بیفتد ، و از نظر تاریخی اوراق قرضه مونی بسیار ایمن بوده اند – از آنجایی که در سال 2020 تقریباً این ایمنی به چالش کشیده شد

اوراق قرضه نیز ممکن است قابل استعمال باشد ، به این معنی که ناشر اصل اصل را برگردانده و قبل از تاریخ سررسید اوراق قرضه را بازنشسته می کند. این منجر به از دست دادن پرداخت سود آینده به سرمایه گذار می شود.

یک صندوق اوراق بهادار به شما امکان می دهد با داشتن تعداد زیادی اوراق بهادار ، ریسک های احتمالی پیش فرض و پیش پرداخت را گسترش دهید و در نتیجه ضربه شگفتی های منفی را از قسمت کوچکی از نمونه کارها کاهش دهید.

نقدینگی

شما می توانید سهام صندوق خود را هر روز کاری خریداری یا بفروشید. علاوه بر این ، شما می توانید به طور معمول سود سهام درآمد را مجدداً سرمایه گذاری کنید یا در هر زمان سرمایه گذاری بیشتری انجام دهید.

 

مقاله های دیگر از کانادا در پرشین سیر:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید