10 تا از دانشگاه های برتر کانادا برای دانشجویان بین المللی
10 تا از دانشگاه های برتر کانادا برای دانشجویان بین المللی

10 تا از دانشگاه های برتر کانادا برای دانشجویان بین المللی

در این مقاله پرشین سیر قصد دارد تا چند تا از بهترین دانشگاه های بین المللی کشور کانادا را برای شما معرفی کند، تا شما بتوانید با برنامه ریزی بیشتری مهاجرت خود را آغاز کنید، در این مقاله نام دانشگاه ها، محل آنها و رشته و تعداد پذیرش دانشجو های بین المللی را برای شما توضیح خواهیم داد. با پرشین سیر همراه باشید…

چرا دانشگاه های کانادا؟

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا

جامعه خوشامدگویی و مدارا و محیط دانشجویی ایمن باعث می شود تحصیل در کانادا یک تجربه غنی سازی برای دانشجویان بین المللی باشد. در دهه گذشته شاهد افزایش 92 درصدی تعداد دانشجویان بین المللی بود كه كانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می كنند. مدارک کانادایی در سراسر جهان شناخته شده است. تحصیل در کانادا همچنین شانس شما برای کار در این کشور و اقامت دائم در اینجا را بهبود می بخشد. بنابراین ، از هر نظر ، تحصیل در کانادا یک سرمایه تضمین شده برای آینده ای روشن است.

درباره دانشگاه های کانادا

کانادا از برترین دانشگاه های جهان برخوردار است و فرصت های شگفت انگیز آموزشی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. طی چند سال گذشته ، این کشور خود را به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مطالعاتی در جهان تثبیت کرده است.

کانادا بیش از 250 موسسه آموزشی دارد. در مجموع 26 دانشگاه در کانادا  تاسیس شده اند که از این تعداد ، سه دانشگاه در میان 50 دانشگاه برتر جهان و 11 دانشگاه دیگر در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

دانشگاه ها و دانشجو های بین المللی کانادا

تقریباً 10٪ جمعیت دانشجویی در دانشگاه های کانادا را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. برخی از بهترین دانشگاههای کشور در انتاریو ، بریتیش کلمبیا ، تورنتو و کبک واقع شده اند و بنابراین ، این استانها بهترین گزینه برای دانشجویان بین المللی هستند.

اگر می خواهید دانشجوی بین المللی کانادا شوید ، در اینجا لیستی از 10 دانشگاه برتر است که برای دانشجویان بین المللی بسیار توصیه می شود.

اما دانشگاه های کانادا به ترتیب

  1. دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو
دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در رتبه 19 جهانی قرار دارد و مجله Times Higher Education آن را به عنوان دانشگاه برتر کشور انتخاب کرده است. این یکی از برترین دانشگاههای تحقیقاتی فشرده در جهان است و تمرکز بر تحقیق دلیل اصلی این است که به عنوان بهترین شناخته می شود.

علاوه بر این ، شتاب دهنده ها ، دوره ها ، برنامه ها و شبکه های ارائه شده توسط دانشگاه به کارآفرینان کمک می کند ایده های خود را به سرمایه گذاری های مناسب تبدیل کنند.

در پنج سال گذشته ، بیش از 150 استارت آپ مبتنی بر تحقیق از پردیس های دانشگاه تورنتو راه اندازی شده است.

این دانشگاه از دانشجویان بین المللی بسیار استقبال می کند و از 160 کشور جهان دانشجو دارد. از جمله عوامل جذاب برای دانشجویان بین المللی می توان به رتبه بندی بین المللی قوی ، برنامه درسی جهانی ، فرصت های یادگیری بین المللی ، گزینه های متنوع برنامه و شانس زندگی در شهر تورنتو اشاره کرد. فضای نوآوری یکی دیگر از مزیت های مهم آن است.

 

  1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

تصویر دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا به دلیل تمرکز بر تحقیق ، فارغ التحصیلان برجسته و امکانات رفاهی مدرن برای دانشجویان در رتبه 34 جهانی و مشهور است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا ، یک مرکز جهانی تحقیق و آموزش ، به طور مداوم در میان 20 دانشگاه برتر دولتی جهان قرار دارد.

تعامل بین المللی برای دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که دانشجویان ، اساتید و کارکنان آن از کشورهای مختلف استقبال می کنند.

 

  1. دانشگاه مک گیل

تصویر دانشگاه مک گیل
دانشگاه مک گیل

یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های کانادا همین دانشگاه است، دانشگاه مک گیل همچنین یکی از دانشگاه های برجسته در جهان است. با حضور دانشجویان بیش از 150 کشور در این دانشگاه ، این دانشگاه به عنوان متنوع ترین دانشگاه در بین دانشگاه های پرتحرک کانادا ظاهر شده است.

برتری در برنامه های آموزشی و پژوهشی عواملی است که دانشگاه مک گیل را از بقیه دانشگاه ها متمایز می کند.

این دانشگاه درخشان ترین دانشجویان را از سراسر کانادا ، ایالات متحده و همه جهان جذب می کند. دانشجویان مک گیل بالاترین میانگین نمرات ورودی را در کانادا دارند.

دانشجویان بین المللی علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی بالا ، باید مهارت در زبان انگلیسی را نیز اثبات کنند و با مدارک بین المللی و معادل سازی نمرات آشنا شوند. آنها همچنین باید از مهلت پذیرش مطلع شوند.

 

  1. دانشگاه مک مستر

تصویر دانشگاه مک مستر
دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر مستقر در همیلتون به طور مداوم در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه همچنین یکی از دانشگاههای تحقیقاتی پیشرو در کانادا است. حدود 15٪ از کل دانشجویان آن از کشورهای مختلف برداشته میشوند.

دانشگاه مک مستر علاوه بر بسیاری از برنامه های میان رشته ای نوآور ، دارای دانشکده های تجارت ، مهندسی ، علوم بهداشتی ، علوم انسانی ، علوم و علوم اجتماعی است.

 

  1. دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا
دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که یک دانشگاه پیشرو در تحقیقات عمومی در سطح جهانی است. این دانشگاه دارای شهرت عالی در علوم انسانی ، علوم ، هنرهای خلاق ، تجارت ، مهندسی و علوم بهداشتی است. این دانشگاه در شهر ادمونتون ، شهری پویا با یک میلیون نفر ساکن در آلبرتا واقع شده است.

بیش از 39000 دانشجو در دانشگاه تحصیل می کنند و حدود 7000 نفر از آنها دانشجویان بین المللی هستند که از 152 کشور جهان به این داشنگاه کشور کانادا مهاجرت می کنند. این دانشگاه متعهد به پرورش یک محیط چند فرهنگی با جو مناسب برای تحقیق است.

 

  1. دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو
دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو همیشه در خط مقدم نوآوری و استرس در تحقیقات تحول آفرین و یادگیری الهام گرفته شده است. این دانشگاه به خاطر برنامه مهندسی و علوم فیزیکی خود شناخته شده است.

برنامه این دانشگاه  را در میان 75 برنامه برتر در سطح جهان قرار دهید. همچنین یکی از بزرگترین برنامه های تعاونی دانشگاهی در جهان است.

واترلو بیش از 100 مدرک کارشناسی و 190 برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این دانشگاه دارای شش دانشکده و 12 دانشکده مستقر برای اجرای برنامه های دانشگاهی است.

از آنجا که این دانشگاه در قلب مرکز فناوری کانادا واقع شده است ، یک پایگاه عالی برای دانشجویان برای تعمیق یادگیری مبتنی بر کار خود فراهم می کند.

 

  1. دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری
دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری ، یک دانشگاه جامع تحقیقاتی ، در میان 250 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه به دلیل مهندسی ، بازرگانی و برنامه های رقص و حرکت شناسی شناخته شده است.

تقریباً 10 درصد جمعیت دانشجویی دانشگاه دانشجویان بین المللی هستند.

این دانشگاه دارای چهار پردیس در سراسر کالگری ، منطقه آلبرتا و مکان پنجم در دوحه ، قطر است.

در سال 2017 ، دانشگاه کلگری با رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان ، مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی و رتبه بندی دانشگاه های جهانی Times Higher Education در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

این دانشگاه همچنین دارای 76 صندلی تحقیقاتی کانادا و بیش از 50 موسسه و مرکز تحقیقاتی است.

 

  1. دانشگاه دالاهو

دانشگاه دالاهو
دانشگاه دالاهو

دانشگاه دالاهو ، واقع در هالیفاکس در استان نوا اسکوشیا ، همچنین توسط مجله Times Higher Education در میان 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این خانه بیش از 18،000 دانشجو است و بیش از 180 دوره کارشناسی را شامل می شود که شامل طیف وسیعی از موضوعات از جمله:

هنرها و علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، حقوق ، مهندسی و فناوری ، علوم زندگی ، علوم کامپیوتر ، تجارت و اقتصاد ، روانشناسی و بالینی ، -کلینیکی و بهداشتی و غیره است.

 

  1. دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا
دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا ، واقع در وینیپگ ، بیش از 90 دوره را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این دانشگاه در قلب کانادا واقع شده است و بزرگترین دانشگاه در منطقه است.

این دانشگاه همچنین تنها دانشگاه تحقیقاتی فشرده با ارائه بیش از 100 درجه ، دیپلم و گواهینامه است. نزدیک به 30000 دانشجو در دانشگاه تحصیل می کنند و 13 درصد از کل دانشجویان دانشجویان بین المللی هستند که حدود 104 کشور را نمایندگی می کنند.

 

  1. دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر
دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است که در برنابی ، بریتیش کلمبیا واقع شده است و دارای سه پردیس در برنابی ، ساری و ونکوور است.

اولین دانشگاه کانادایی با به رسمیت شناختن ایالات متحده ، دانشگاه سایمون فریزر دانشجویان بین المللی دارد که تقریباً 17٪ از کل جمعیت آن را تشکیل می دهد. این دانشگاه محل اقامت در دانشگاه را با تسهیلات هتل برای اعضای خانواده که ویزیت می کنند فراهم می کند.

این دانشگاه بارها به عنوان برترین دانشگاه جامع کانادا در مجله Maclean’s رتبه بندی شده است.

این دانشگاه بیش از 100 برنامه کارشناسی و بیش از 45 برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد که منجر به مدرک تحصیلی یا مدارک تحصیلی می شود.

 

مقاله های دیگر از کانادا در پرشین سیر:

 

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید