جاذبه های گردشگری شهر ایکالویت، از پرشین سیر

درباره شهر ایکالویت

شهر ایکالویت به طور رسمی در سال 1999 تأسیس شد ، منطقه نوناووت یک واحد اداری است که از مناطق شمال غربی سابق گرفته شده است. نوناووت کل قسمت شرقی شمال کانادا را پوشش می دهد و مکانی فوق العاده برای یادگیری در مورد جاذبه ها ، تاریخچه ، برش و طبیعت شمال دور کانادا است.

نوناووت با مساحت 1.9 میلیون کیلومتر مربع ، تقریباً هشت برابر پادشاهی انگلستان است و تقریباً یک پنجم کل مساحت کانادا را تشکیل می دهد، در حالی که شمال در حدود 800 کیلومتری قطب شمال امتداد دارد.

بیشتر سرزمین در بالای خط درخت ، در منطقه ای از تندرا عمدتا بدون درخت با درختچه های کوتوله ، علف ها ، خزه ها و گلسنگ ها ساخته شده است. Fjords در اعماق زمین از ساحل قطع می شود.

مشاغل مستقر در صنایع دستی اینجا به موفقیت خارق العاده ای دست یافته اند. کالاهای چرمی ، جواهرات و عاج ، که به طور عمده در کارگاه های کوچک تولید می شوند ، جذابیت زیادی برای گردشگرانی دارند که از کانادا بازدید می کنند.

از این رو ، علاوه بر تأمین تقاضای تعداد کمی از جهانگردان که از شمال دور بازدید می کنند ، “تجارت صادراتی” پر جنب و جوش به مراکز مهم گردشگری جنوب کانادا ، از جمله کبک ، تورنتو و ونکوور وجود دارد.

 

  1. جزیره بافین

تصویر جزیره بافین از جاذبه های گردشگری اطراف اکالویت
جزیره بافین

جزیره بافین با چشم انداز نفس گیر ، مهمان نوازی مردم اینویت و فرصت های بی شماری برای تعطیلات غیرمعمول ، قرعه کشی بزرگی برای گردشگران است. اما به سختی می توان گفت که از حمله بازدید کنندگان رنج می برد.

این جزیره با خط ساحلی و چشم اندازی که به میزان قابل توجهی متفاوت است ، پنجمین کشور بزرگ جهان است.

در ساحل شرقی ، بسیار شبیه نروژ با تارهای تند و جزایر کوچک دریایی خود ، یک منطقه کوهستانی باریک و بلند مانند کوه های آلپ واقع شده است که به ارتفاع 2591 متر در پارک ملی Auyuittuq در شبه جزیره کامبرلند می رسد.

اصلی ترین شهر اداری ایکالویت در خلیج Frobisher است. تنها راه رسیدن به جزیره شمال دور از طریق هوا است که هزینه نسبتا بالایی دارد.

هزینه های زندگی زیاد است و آب و هوا بسیار “غیر دوستانه” است ، و نیازی به ذکر نیست انبوهی از حشرات که در تابستان ممکن است موجب آزار و اذیت شما شوند.

در کل ، این منطقه شاید جایی برای متخصص سفر باشد که به دنبال یک ماجراجویی تعطیلات منحصر به فرد (و فراموش نشدنی) کانادایی است.

 

  1. پارک ملی Auyuittuq

تصویر پارک ملی Auyuittuq از جاذبه های گردشگری اطراف اکالویت
پارک ملی Auyuittuq

پارک ملی Auyuittuq به معنی “سرزمینی که هرگز ذوب نمی شود” در شبه جزیره کامبرلند در جنوب شرقی جزیره بافین قرار دارد. یخ کلاه پنی ، بازمانده از یخبندان های عصر یخبندان ، قسمت بزرگی از پارک را اشغال می کند. این مناظر با دره های وسیع و کوههای ناهموار با دیواره های عمودی تا ارتفاع 1200 متر افزایش می یابد. و منظره کوه آسگارد بسیار چشمگیر است.

Pangnirtung Pass مسیری است که از پارک عبور می کند و به Pangnirtung Fiord ختم می شود. این پارک همچنین به دلیل مسیر های پیاده روی در میان ماجراجویان افراطی و همچنین کوه تور ثور ، قله کوهستانی به ارتفاع 1675 متر که صخره نوردی نیز جز برنامه آن است، مشهور است. (اگر در فکر چنین ماجراجویی هستید ، ابتدا باید در پارک کانادا ثبت نام کنید.)

سایت رسمی: http://www.pc.gc.ca/pn-np/nu/auyuittuq/index.aspx

 

  1. ایکالویت

تصویر شهر ایکالویت
شهر ایکالویت

سالها بود که نهنگها ، دانشمندان ، بازرگانان و مبلغین از دروازه ورودی به جزیره بافین در انتهای خلیج Frobisher بازدید می کردند. نام اینویت ایکالویت به معنی “ماهی های زیادی” است ، اما مساحت آن فقط در سال 1942 ، زمانی که منطقه به عنوان یک فرودگاه هوایی ارتش ایالات متحده توسعه یافت ، رشد کرد.

ایکالویت که اکنون مرکز خدمات و اداری منطقه بافین است ، یک شهر مدرن با زیرساخت های کامل است و محل مجمع قانونگذاری نوناووت و همچنین هتل ها ، مدارس ، بیمارستان ، کلیسای جامع ، ایستگاه هواشناسی و رادیو و سایت کمپینگ است.

ایکالویت همچنین جایی است که شما می توانید مرکز بازدید کنندگان Unikkaarvik را پیدا کنید ، مکانی مناسب برای جمع آوری اطلاعات و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این جامعه قابل توجه ، و موزه Nunatta Sunakkutaangit ، واقع در یک ساختمان سابق شرکت خلیج هادسون و اختصاص داده شده به حفظ هنر محلی Inuit و فرهنگ.

 

  1. جزیره السمر

تصویر جزیره السمر از جاذبه های گردشگری اطراف اکالویت
جزیره السمر

جزیره السمر در انتهای شمال کانادا قرار دارد و دومین جزیره بزرگ بعد از جزیره بافین در مجمع الجزایر کانادا است. رابرت پیری ، کاوشگر آمریکایی ، از کیپ کلمبیا در السمر در سال 1909 به راه افتاد تا به قطب شمال برود.

در شمال ، پارک ملی Quttinirpaaq را خواهید دید ، منطقه ای کوهستانی و یخبندان با تعدادی مسیر پیاده روی که برای گذشتن از آنها احتیاج به وسایل و حرفه نسبتا زیادی است.

در انتهای جنوبی جزیره السمر ، Grise Fiord یک جامعه بسیار کوچک با شرایط شکار خوب و منظره قطب شمال است که می توان آن را هنگام تورهای قایق رانی یا موتور برفی مشاهده کرد.

 

  1. پارک ملی Quttinirpaaq

تصویر پارک ملی Quttinirpaaq از جاذبه های گردشگری اطراف اکالویت
پارک ملی Quttinirpaaq

پارک ملی Quttinirpaaq در انتهای شمال جزیره السمر واقع شده است. این منطقه بسیار کوهستانی و یخبندان شناخته شده است که گردشگران را با تمایل به ماجراجویی ، که به دلیل دور بودن و تعدادی از مسیرهای پیاده روی که احتیاج به تجهیزات جدی دارد، به اینجا کشانده است.

در این آب و هوای اکثراً خشک قطب شمال درجه حرارت (نسبتاً گرم) و مرطوب باعث رشد گیاهان و وجود حیوانات مانند مناطق اطراف دریاچه هازن می شوند. در اینجا می توان مسكوكسن ، كاریبو گلابی ، روباه های قطبی و گرگ ها ، لمینگ ها و بیش از سی گونه پرنده را یافت. بیشتر سفرها به Quttinirpaaq در Resolute Bay آغاز می شود.

سایت رسمی: http://www.pc.gc.ca/pn-np/nu/quttinirpaaq/index.aspx

 

  1. پارک ملی سیرمیلیک

تصویر برف های پارک ملی سیرمیلیک از جاذبه های گردشگری اطراف اکالویت
پارک ملی سیرمیلیک

کوه های سر به فلک کشیده ، یخچال های طبیعی ناهموار و طیف گسترده ای از حیات وحش ، پارک ملی سیرمیلیک را توصیف می کند.

این پارک یکی از دورترین و شمالی ترین پارک های ملی کانادا است که شامل جزیره Bylot ، Oliver Sound و شبه جزیره بوردن است.

این سرزمین از کوه های زیبا ، یخچال های طبیعی ، زمین های یخی ، و مناطق پست ساحلی تشکیل شده است. در حالی که برخی از بازدید کنندگان برای قایق سواری و کایک سواری به اینجا می آیند.

توجه به این نکته مهم است که سواحل تا اواسط ماه ژوئیه بدون یخ است. در هنگام شکستن یخ و یخ زدگی ، سفر به پارک امکان پذیر نیست.

سایت رسمی: http://www.pc.gc.ca/pn-np/nu/sirmilik/index.aspx

 

  1. خلیج رپولس

تصویر خلیج رپولس از جاذبه های گردشگری اطراف اکالویت
خلیج رپولس

خلیج رپولس که فقط از طریق سفر هوایی قابل دسترس است، در میان توریست هایی که با درایت راهنماهای تور اینویت به جستجوی ماجراهای زمینی و دریایی می آیند ، رونق گرفته است.

فصل اروپایی این قسمت از تاریخ کانادا در سال 1741 آغاز شد ، زمانی که کاپیتان هنری میدلتون در خلیج عمیق معروف به “نواجات” (محل تودرتو مرغ ها) – در جستجوی گذرگاه شمال غربی ، برای اینوئی ها قایقرانی کرد.

میدلتون در ناامیدی از پیدا نکردن مسیر قطب شمال ، خلیج رپولس راپیدا کرد.

 

  1. جزایر بلچر

تصویر هوایی جزایر بلچر از جاذبه های گردشگری اطراف اکالویت
تصویر هوایی جزایر بلچر

در ساحل خلیج هادسون ، جزایر بایر بلچر واقع شده اند که از خرس های قطبی پشتیبانی می کنند ، همچنین نهنگ ها و والورهای بلوگا در آب های اطراف آن زندگی می کنند.

برخی از مردم برای کایک سواری به اینجا می آیند. با این حال ، جزایر بلچر بسیار دور از دسترس هستند و سالانه تعداد کمی بازدید کننده دارند. یک فرودگاه در Sanikiluaq وجود دارد که به منطقه سرویس می دهد.

 

  1. ورودی حوضچه جزیره بافین

تصویر ورودی حوضچه جزیره بافین
تصویر ورودی حوضچه جزیره بافین

Pond Inlet در ساحل جزیره بافین واقع شده است ، دهکده ای اینوئیت در غرب یک منطقه کوهستانی ناهموار است. این منطقه به دلیل زیبایی و فرهنگ طبیعی خود بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند ، هرچند منطقه بسیار دور است و بنابراین دسترسی به آن پرهزینه است. یکی از برترین جاذبه های گردشگری جامعه ، مرکز Nattinnak با نمایش های جذابش در مورد تاریخ ، جغرافیا و حیات وحش منطقه است.

 

  1. پارک سرزمینی Qaummaarviit

تصویر پارک سرزمینی Qaummaarviit
پارک سرزمینی Qaummaarviit

پارک سرزمینی Qaummaarviit ، جایی که محل زندگی مردم Thule بود و به عنوان “مکانی که می درخشد” شناخته می شود ، یک مقصد ناهموار است که در یک جزیره واقع شده است.

در ماه های زمستان با اسکی ، سگ سوار یا اتومبیل برفی و در فصل آب های آزاد با قایق قابل دسترسی است.

در اینجا بازدید کنندگان می توانند بقایای خانه های قدیمی چاله Thule و مصنوعات مربوط به بیش از 750 سال پیش را مشاهده کنند.

همچنین بسیاری از ویژگی های جالب توجه حاکی از شواهد استقرار و فرهنگ اینوئیت ها است که قدمت آنها به دهه 1600 برمی گردد. (یادداشت سردبیر: هیچ اردوگاهی مجاز نیست ، بنابراین برنامه ریزی کنید که به عنوان بخشی از سفر یک روزه به جزیره از آن بازدید کنید.)

 

مقاله های دیگر از پرشین سیر درباره کانادا:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید