جاذبه های گردشگری شهر ادمونتون را در پرشین سیر بخوانید

درباره شهر ادمونتون کانادا

ادمونتون ، مرکز آلبرتا ، در امتداد هر دو کرانه رود ساسکاچوان شمالی تقریباً در مرکز استان امتداد دارد. نیروهای مختلف اقتصادی ، از جمله تجارت زودهنگام خز ، راه آهن متقابل کانادا ، 1897/1898 Klondike Gold Rush ، بزرگراه آلاسکا ، و استخراج نفت و گاز تأثیرات متفاوتی بر شهر داشته اند.

با آن رونق اقتصادی ، ادمونتون با ساخت تئاترها و موزه های عالی در هنر و فرهنگ سرمایه گذاری کرده است.

بزرگترین ادعای شهرت این شهر درباره مرکز خرید وست ادمونتون است که یکی از بزرگترین مراکز تفریحی و خرید در جهان است. حتی در زمستانهای طولانی و سرد که دمای آن به طور متوسط -15 درجه سانتیگراد است ، باز هم افراد زیادی برای خرید اغلام متفاوت به این مرکز خرید می آیند.

 

  1. موزه سلطنتی آلبرتا

تصویر ساختمان موزه سلطنتی آلبرتا
موزه سلطنتی آلبرتا

موزه رویال آلبرتا در سال 2018 به مکان جدید خود منتقل شد و اکنون بزرگترین موزه غرب کانادا است. منزلگاه ترکیبی جذاب از نمایشگاه های دائمی فرهنگی و تاریخ طبیعی ، و همچنین تاسیسات موقت همیشه در حال تغییر ، بازدید از این مرکز فوق مدرن مطمئناً احتیاج به زمان زیادی خواهد داشت.

نکته به ویژه قابل توجه فسیل های بسیاری از دوران دایناسورها و عصر یخبندان ، یک آکواریوم بزرگ از ماهی های بومی و حشرات زنده است – از جمله برخی از گونه های عجیب و غریب.

موارد اضافی جدید شامل یک گالری بزرگ با میزبان نمایشگاه های مسافرتی از سراسر کانادا و سراسر جهان ، یک گالری بزرگ جدید برای کودکان و یک اتاق اشکال بزرگتر با بی مهرگان زنده و یک مهد کودک قابل مشاهده است.

بخشهای تاریخ فرهنگی موزه فرهنگهای بومی را با آثار Blackfoot ، Cree و سایر ملل اول کشف می کنند. یک فروشگاه هدیه و یک کافه بسیار خوب نیز در محل قرار گرفته است.

آدرس: 9810 103a Ave NW ، ادمونتون ، آلبرتا

سایت رسمی: www.royalalbertamuseum.ca

 

  1. پارک ملی جزیره الک و تپه های بیور

تصویر پارک ملی جزیره الک و تپه های بیور
پارک ملی جزیره الک و تپه های بیور

این پارک ملی فقط 30 دقیقه با ماشین از ادمونتون فاصله دارد و منطقه ای جنگلی را شامل دریاچه ها و تالاب ها و انواع حیوانات وحشی از جمله گوزن ، گوزن ، آهو و بیور را در خود جای داده است.

اما جاذبه اصلی پارک ملی جزیره الک ، گله بزرگ بوفالو (گاومیش کوهان دار) است که در منطقه محافظت شده خاصی چرا می کنند. هرکسی که به آرامی در امتداد جاده از طریق پارک رانندگی می کند ، نمی تواند یکی از این جانوران عظیم را از چشم خود دور کند.

کارهای تفریحی که باید در تابستان در اینجا انجام دهید شامل پیاده روی و دوچرخه سواری ، کایاک سواری و قایق رانی و همچنین اردو زدن است ، در حالی که فعالیت های زمستانی شامل کفش برفی و اسکی روی زمین است.

منطقه Beaver Hills اکنون به عنوان ذخیره گاه زیست کره یونسکو تعیین شده است و شامل یک حفاظت از آسمان تاریک ، یک پناهگاه پرندگان و یک مرکز بیابان است.

در اصل خانه قبیله ای سرخپوستان Sarcee بود ، اما Cree بود که کبوتر و گاومیش را برای گلوله های خود شکار کرد ، سپس با شرکت های بزرگ تجارت خز برای فروش محصولاتش معامله کرد.

با شکار و اسکان گاومیش ها تقریباً از بین رفتند ، هرچند که تصور می شود برخی از گاومیش های بیور هیلز در سال 1909 دستگیر شده و در ذخیره گاه خود قرار داده شده اند. اینها اجداد حیواناتی هستند که اکنون در پارک ملی جزیره الک زندگی می کنند.

آدرس: 54401 Range Road 203، Fort Saskatchewan، Alberta

سایت رسمی: www.pc.gc.ca/fa/pn-np/ab/elkisland

 

  1. West Edmonton Mall

تصویر مجموعه West Edmonton Mall
مجموعه West Edmonton Mall

West Edmonton Mall کانادا نه تنها بزرگترین مرکز خرید این کشور است و یکی از بزرگترین مراکز خرید در جهان است بلکه یک جاذبه مهم گردشگری است. علاوه بر صدها فروشگاه و رستوران ، این مرکز شامل یک هتل ، سالن های سینما ، یک زمین یخ ، آکواریوم و موارد دیگر است.

بخش های مضمون این مرکز خرید ، که به منظور تقلید از احساس مقصد محبوب سفر در سراسر جهان ، به جذابیت آن افزوده است. به عنوان مثال در بلوار اروپا ، بسیاری از مغازه ها دارای ظاهری به سبک اروپایی هستند و نام طراحان مد بین المللی را با خود دارند ، در حالی که خیابان بوربن ، کپی از خیابان معروف نیواورلئان ، مقصد غذاهای کریول و موسیقی زنده است.

گلکسی لند این مرکز خرید یکی از بزرگترین پارک های سرپوشیده در جهان است که دارای انواع سواری خانوادگی ، از جمله غلتک کوستر حلقه سه گانه است.

همچنین پارک آبی World Waterpark که اخیراً بازسازی شده است ، بزرگترین جاذبه در آمریکای شمالی است. موارد برجسته شامل بزرگترین استخر موج سرپوشیده جهان و دو سرسره آبی با ارتفاع 83 فوت (و بسیار شیب دار) است. در واقع این پارک سرسره های متنوعی دارد ، از مبتدی تا افراطی.

آدرس: 8882 – 170 Street NW ، ادمونتون ، آلبرتا

سایت رسمی: www.wem.ca

 

  1. دهکده میراث فرهنگی اوکراین

دهکده میراث فرهنگی اوکراین
دهکده میراث فرهنگی اوکراین

این موزه روباز که در دهه 1970 در امتداد بزرگراه Yellowhead تاسیس شد ، میراث فرهنگی بسیاری از مهاجران بوکووینا و اوکراین را که در دهه 1890 در البرتا فعلی ساکن شده اند ، حفظ می کند.

در محلی که به سادگی به عنوان “دهکده” شناخته می شود ، بناهای مختلف تاریخی در این مکان بازسازی شده اند و گنبد پیاز رنگ پریده یک کلیسای اوکراین از دور قابل مشاهده است.

عناصر تاریخ زنده بسیاری برای کاوش وجود دارد ، از جمله آهنگر ، بازار و فروشگاه عمومی به سبک قدیمی. بخشی از این سرگرمی فرصت تعامل با راهنمایان لباس است ، اینجا توضیح می دهد زندگی برای این مهاجران اولیه چگونه بوده است.

در صورت امکان ، سعی کنید زمان بازدید خود را با یکی از بسیاری از رویدادها یا کارگاه های آموزشی در طول سال برگزار کنید ، از رویداد های آشپزی گرفته تا جشن های برداشت محصول و بزرگداشت روز ملی اوکراین.

آدرس: Hwy 16 E ، توفیلد ، آلبرتا

سایت رسمی: https://ukUkrainianvillage.ca

 

  1. پارک فورت ادمونتون

پارک فورت ادمونتون
پارک فورت ادمونتون

یکی دیگر از موزه های فضای باز که باید در برنامه سفر شما در ادمونتون قرار بگیرد ، پارک فورت ادمونتون دارای بناهای قدیمی است که بازسازی شده اند تا پیشرفت تاریخی ادمونتون را نشان دهند.

این ساختمانها شامل یک قلعه معمولی سال 1846 متعلق به شرکت خلیج هادسون ، خیابانی از یک شهر پیشگام 1885 ، مرکز استانی که در آینده در حال آمدن است در سال 1905 ، و همچنین ساختمانهایی از دهه 1920 است.

در میان اشکال مختلف حمل و نقل قدیمی ، بازدید کنندگان می توانند سوار واگن اسب یا قطار بخار شوند. در مرکز طبیعت جان جانزن در این نزدیکی هست ، نمایشگاه هایی درباره زمین شناسی محلی و بوم شناسی وجود دارد.

آدرس: 7000 143 Street NW ، ادمونتون ، آلبرتا

سایت رسمی: www.fortedmontonpark.ca/

 

  1. هنرستان موتار

تصویر هنرستان موتار
هنرستان موتار

در ساحل جنوبی رودخانه ساسکاچوان شمالی ، چهار گرمخانه هرمی شکل محل زندگی گونه های نادر و بسیار دور از گیاهان است.

هر هرم دارای یک محیط متمایز است که بیوم های مختلف جهان را نشان می دهد ، از آب و هوای گرمسیری برمه و فیجی گرفته تا غرفه معتدل با چوب های قرمز آمریکایی و اکالیپتوس استرالیا. با وجود بسیاری از گونه های گیاهان ، این هنرستان بهترین مرکز باغبانی در ادمونتون است.

از زمین مرتفع بالای رودخانه ، منظره ای زیبا از اهرام درخشان هنرستان موتار در مقابل خط افق مرکز شهر ادمونتون وجود دارد. آدرس: 9626 96A Street NW ، ادمونتون ، آلبرتا

 

  1. ساختمان قانونگذاری آلبرتا

تصویر ساختمان قانونگذاری آلبرتا
ساختمان قانونگذاری آلبرتا

در میان باغی مانند پارک ، جایی که آخرین قلعه ادمونتون گذشته بود ، ساختمان قانونگذار که سال تاسیس آن به سال 1913 برمیگردد وجود دارد.

این یک ساختمان بسیار جذاب و خیره کننده است و از تراس مناظر زیبایی از آن طرف رودخانه ساسکاچوان شمالی تا ساحل دور وجود دارد.

تورهای راهنما بهترین راه برای یادگیری تاریخچه چیزی است که مردم محلی از آن به عنوان “لبه” یاد می کنند ، از جمله معماری و اسرار ساختمان. نکته جالب توجه در بازدید ، گذراندن اوقات برای گشت و گذار در محوطه پارک مانند اطراف ساختمان است.

حتماً از مرکز بازدید کنندگان مجلس قانونگذاری در نزدیکی آن بازدید کنید ، که شامل نمایش های مهم مربوط به هنر ، فرهنگ و تاریخ محلی است.

همچنین یک تجربه جذاب در آنجا وجود دارد که یک تاریخ بصری چشمگیر از استان و مردم آن و همچنین یک فروشگاه عالی فروش هدایا از سراسر آلبرتا را ارائه می دهد.

آدرس: 10800 97 Ave NW، Edmonton، Alberta

سایت رسمی: www.assemble.ab.ca/visitorcentre/index.html

 

 

مقاله های دیگر از پرشین سیر درباره کانادا:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید