جاذبه های گردشگری شهر یلونایف کانادا

درباره یلونایف

اگرچه در جنوب محدوده درخت واقع شده است ، شهر مدرن یلونایف در منظره ای از گیاهان کوتوله ، توس و صنوبر واقع شده است – منطقه ای انتقالی که جنگل های صنوبر شمال به تاندرا بدون درخت تبدیل می شوند.

پایتخت سرزمینهای شمال غربی بزرگترین جامعه در ساحل دریاچه گریت اسلاو است و نام آن از چاقوهای مسی گرفته شده است که مدتها توسط ملتهای محلی استفاده می شده است.

مردم اولین ملل هزاران سال در منطقه یلونایف شکار می کردند. اروپاییان اولین حضور خود را در اواخر قرن 18 انجام دادند و فقط پس از هجوم طلا در سالهای 5-1934 مستقر شدند.

امروزه مرکز شمال کانادا است و حدود 20 هزار نفر جمعیت دارد. معادن طلا و الماس در یلونایف از بزرگترین معادن کانادا هستند.

جاده های رانندگی جالبی در اطراف یلونایف وجود دارد که یکی از آنها به سمت شرق در امتداد مسیر Ingraham (Hwy. 4) تا دریاچه تیبیت قرار دارد. مسیر دیگر Hwy را دنبال می کند. شمال غربی از طریق کشور بکر تا بهچوکو ، همچنین در دریاچه Great Slave. همین جاده به پناهگاه Bison Mackenzie می رود.

رویدادهای مهم تقویم یلونایف عبارتند از جشنواره زمستانی Snowking’s Winter و مسابقه سگ بر فراز دریاچه ، هر دو در ماه مارس برگزار میشوند.

 

  1. مرکز میراث شمالی پرنس ولز

مرکز میراث شمالی پرنس ولز
مرکز میراث شمالی پرنس ولز

مرکز میراث شمالی شاهزاده ولز PWNHC  در یلونایف موزه و بایگانی مناطق شمال غربی است. این اسناد ، عکس ها ، ضبط صدا ، مصنوعات مهم و سایر مواد مربوط به تاریخ این منطقه پهناور شمالی را نمایش و حفظ می کند.

این موزه علاوه بر نمایش مجموعه ای بزرگ از مواد معدنی و یافته های تحقیقات باستان شناسی ، به بررسی عمیق فرهنگ مردم Dene First Nations می پردازد و تأثیر گسترده تجارت خز را که حداقل از قرن هجدهم در این مکان آغاز شده بود را ردیابی می کند. .

این مرکز همچنین دارای نمایشگاه های در حال تغییر است. یک رستوران نیز برای ناهار در محل قرار دارد که شما میتوانید در میان بازدید خود به آنجا بروید و استراحت کنید.

یک راه عالی برای استفاده بیشتر از وقت خود در PWNHC پیوستن به تور گشت و گذار یلونایف است. این تورهای سه ساعته سرگرم کننده شامل بهترین مکانهای تاریخی و فرهنگی مورد علاقه در اینجا ، بازدید از شهر قدیمی ، بنای یادبود خلبانان بوش با چشم اندازهای دیدنی آن و بازدید از PWNHC پیکاپ / توقف هتل هستند.

آدرس: 4750 48 Street، Yellowknife

سایت رسمی: http://www.pwnhc.ca/

 

  1. پارک سرزمینی دریاچه پنهان

پارک سرزمینی دریاچه پنهان
پارک سرزمینی دریاچه پنهان

پارک سرزمینی Hidden Lake در حدود 50 کیلومتری شرق یلونایف و در مسیر Ingraham واقع شده است. از نکات قابل توجه پارک 20 دقیقه پیاده روی تا آبشار کامرون است ، منظره ای چشمگیر حتی اگر در زمستان یخ زده باشد.

برای بیشتر ماجراجویان ، پیاده روی طولانی تری در یک مسیر کمتر توسعه یافته به آبشارهای Ramparts River Cameron وجود دارد که تقریباً نه کیلومتر از آبشارها فاصله دارد.

با داشتن دو معدن طلای متروکه در دسترس (با این وجود امکانات اردوگاهی در دسترس نیست) این یک مکان محبوب برای کمپینگ های کشورهای دیگر و همچنین پیاده روی است.

سایت رسمی: www.nwtparks.ca/explore/ingraham-trail/hidden-lake

 

  1. شهر قدیمی یلونایف

شهر قدیمی یلونایف
شهر قدیمی یلونایف

با کشف طلا در سال 1934 و اولین هجوم طلای یلونایف در سال بعد ، معدنچیان مشتاق چادر زدند و کلبه های کوچک چوبی در ساحل دریاچه Great Slave ساختند.

تعدادی از آن بناهای میراث دار در شهر قدیمی یلونایف باقی مانده اند که به دیوانگی برای طلای بی نظیر در دهه 1930 اشاره دارند.

اینجا مکانی است که بازدیدکنندگان می توانند از جاده Ragged Ass عبور کنند و برای دیدن مناظر از بلندترین نقطه شهر به بالای “صخره” صعود کنند.

 

  1. سفرهای قایق

دریاچه Great Slave یلونایف
دریاچه Great Slave یلونایف

دریاچه Great Slave مقصد قایقرانان است و این آب عظیم میزبان یکی از طولانی ترین مسابقات قایقرانی آب شیرین جهان ، جام کمیساریاست.

این دریاچه همچنین خانه ای برای قایق های خانه ای مشتاق است ، که در قایق های خانه ای با رنگ روشن زندگی می کنند تا زمانی که خلیج یلونایف برای زمستان یخ می زند.

در اوج فصل تعطیلات ، تورهای قایقرانی دریاچه را به بازدیدکنندگان معرفی می کنند. همچنین برای سفرهای مستقل اجاره قایق در دسترس است.

 

  1. جشنواره زمستانی Snowking

جشنواره زمستانی Snowking یلونایف
جشنواره زمستانی Snowking یلونایف

جشنواره زمستانی Snowking در یلونایف یک رویداد زمستانی سالانه است که در ماه مارس برگزار می شود و بازدیدکنندگان از سراسر کشور را به خود جلب می کند.

یک قلعه بزرگ ساخته شده از برف صحنه هنر و سرگرمی است. نکات برجسته شامل کنسرت های موسیقی (رزرو یک جای راحت و دنج در قلعه برای یک شب عاشقانه عالی برای زوج ها) ، همراه با کلاس های سرگرم کننده مجسمه سازی روی یخ و سایر فعالیت ها برای بچه ها.

این جشن شامل یک مسابقه کنده کاری برف و همزمان با یک مسابقه سه روزه سگ سواری در دریاچه بزرگ اسلاو است.

آدرس: 3815 Bretzlaff Drive ، Yellowknife ، سرزمین های شمال غربی

سایت رسمی: http://snowking.ca/

 

  1. دهکده شفق و چراغ های شمالی

دهکده شفق و چراغ های شمالی یلونایف کانادا
دهکده شفق و چراغ های شمالی یلونایف کانادا

شفق قطبی یا نورهای شمالی ، به صورت رقص و الگوهای درخشان در آسمان بالای یلونایف ظاهر می شوند. اما تماشای شفق قطبی یک سرگرمی خنک است که با اسب سواری ، صندلی های گرم شده در مناطق دید (که برای بهینه سازی تجربه دید شما 360 درجه می چرخد) ، لباس های مناسب قطب شمال و نوشیدنی های گرم که در دهکده آرورا موجود است بسیار راحت تر است.

این سایت پنج تپه را برای لذت بردن از شفق ها در اختیار شما قرار می دهد. تعدادی آبمیوه نیز برای پناهگاه و وسایل گرمایشی در محل قرار دارد و فروشگاه سوغاتی نیز با فروش سوغاتی در دسترس است.

یکی دیگر از گزینه های مربوط به Aurora Borealis دیدنی و جذاب ، پیوستن به تور چهار ساعته نورهای شمالی از یلونایف است. نکات برجسته شامل رانندگی با راهنما از شهر به یک مکان بیابانی دورافتاده و خالی از چراغ های شهر است تا اطمینان حاصل شود که شما بهترین نمایش ممکن را دارید. این ماجراهای گروهی کوچک شامل پیکاپ و رها کردن هتل به همراه نوشیدنی های گرم و تنقلات است.

سایت رسمی: https://auroravillage.com

 

  1. بنای یادبود خلبانان بوش

بنای یادبود خلبانان بوش در یلونایف کانادا
بنای یادبود خلبانان بوش در یلونایف کانادا

بنای یادبود خلبانان بوش که حتما از آن در یلونایف بازدید کنید به منظور بزرگداشت خلبانانی که بخشی از آنها مسئول گشودن شمالی ترین مناطق کانادا به بقیه کانادا بودند ، بر روی تپه ای بنا شده است.

ارزش آن را دارد که از پله های چوبی و پیاده روی به بالای آنچه محلی ها از آن به عنوان “صخره” یاد می کنند ، بالا بروید.

در اینجا ، علاوه بر خواندن پلاک های بزرگداشت خلبانان بوش مسئول تجهیزات پرواز (و افراد) در داخل و خارج از یلونایف قبل از احداث جاده ، از منظره فوق العاده ای از شهر و مناطق اطراف آن از جمله Great Slave Lake نیز لذت خواهید برد.

همچنین یاد خواهید گرفت که هواپیماها تا به امروز مهمترین وسیله ارتباط با بقیه کانادا هستند ، زیرا سایت از کسانی که خدمات خود را در طول سال ارائه می دهند پذیرفته است.

آدرس: 3513 Ingraham Drive # 3511، Yellowknife، Northwest Territories

 

  1. مجلس قانونگذاری سرزمینهای شمال غربی

مجلس قانونگذاری سرزمینهای شمال غربی کانادا
مجلس قانونگذاری سرزمینهای شمال غربی کانادا

با منحرف شدن هنگام بازدید از یلونایف ، مجلس قانونگذاری سرزمین های شمال غربی که یک منظره زیبای معماری است را میبینید.

مدرن و باشکوه ، این قطعه خیره کننده با معماری گنبدی جایی است که افراد دولت با هم ملاقات می کنند و تجارت روزمره سرزمین ها را اداره می کنند. خوشبختانه این ساختمان برای بازدید عموم آزاد است.

در حالی که تورهای صوتی خود هدایت شده در دسترس هستند ، با پیوستن به یکی از تورهای یک ساعته هدایت شده در طول سال ناامید نخواهید شد.

علاوه بر یادگیری در مورد تاریخ ساختمان منحصر به فرد گنبدی ، چیزهای زیادی در مورد نحوه اداره و مدیریت این منطقه وسیع کانادا خواهید آموخت. این یک تور جذاب و آموزنده است و قطعاً یکی از برترین کارهای رایگان در یلونایف است.

آدرس: 4570-48th Street ، Yellowknife ، سرزمین های شمال غربی

سایت رسمی: www.assemble.gov.nt.ca/visitors/tours

 

  1. هنر و صنایع دستی قطب شمال

کارگاه هنر و صنایع دستی قطب شمال در یلونایف
کارگاه هنر و صنایع دستی قطب شمال در یلونایف

یلونایف شاید به طرز شگفت انگیزی به دلیل اندازه خود ، جولانگاه استعدادهای هنری باشد. در اینجا ، همه چیز از گالری های هنری تجاری که آثار هنری محلی و همچنین هنرمندان سراسر قطب شمال کانادا را به فروش می رسانند ، تا گروه های پرجنب وجوش جامعه را در عشق به هنرهای بومی را پیدا خواهید کرد.

یکی از گالری های دارای رتبه برتر برای بازدید گردشگران ، گالری خورشید نیمه شب است. این مکان محبوب در قلب شهر قدیمی واقع شده است و در سال 1989 تاسیس شده است و کارهای متنوعی را با الهام از هنر شمال ارائه می دهد.

همچنین در شهر قدیمی ، گالری Down to Earth با حضور هنرمندان متنوعی از سراسر سرزمین های شمال غربی ، کارگاه های منظمی را جهت درک این سبک و هنرمندانش ارائه می دهد.

همچنین تصاویر شمالی ، بخشی از تعاونی های قطب شمال ، که نمایندگی از 32 گروه جامعه در شمال کانادا را شامل می شوند ، شامل صنایع دستی ، مجسمه سازی ، چاپ و کتاب ، و شیشه گری Old Town است که کارگاه های آموزشی ارائه می دهد و اقلام بی نظیری از شیشه بازیافتی (کارگاهها مخصوصاً برای بچه هایی که می توانند آنچه را که درست می کنند با خود ببرند) سرگرم کننده است.

 

  1. مرکز فرهنگی هنری شمالی، یلونایف

مرکز فرهنگی هنری شمالی، یلونایف
مرکز فرهنگی هنری شمالی، یلونایف

مرکز فرهنگی هنری شمالی NACC  که دارای 313 نفر صندلی تئاتر است ، در سال 1984 با شور و شوق زیادی روبرو شد (این تنها مرکز موجود در این قلمرو است) و در آن هنرپیشه های شمالی ، ملی و بین المللی حضور دارند.

تولیدات شامل انواع موسیقی ، رقص ، تئاتر و نمایش های کودکان است. این مکان برتر فرهنگی در سرزمین های شمال غربی است و به همین ترتیب انواع برنامه های آموزشی را برای بزرگسالان و کودکان برگزار می کند.

آدرس: 4701 52 Ave ، Yellowknife

سایت رسمی: http://www.naccnt.ca/

 

مقاله های دیگر از پرشین سیر درباره کانادا:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید