مکان های معروف شهر هالیفاکس کانادا، در پرشین سیر
جاذبه های گردشگری شهر هالیفاکس

درباره شهر هالیفاکس کانادا

علی رغم آسمان خراش هایی که اخیرا ساخته شده اند، هالیفاکس هنوز تحت سلطه یک ارگ بالای تپه به شکل ستاره است.

این شهر فقط پایتخت نوا اسکوشیا نیست ، بلکه مرکز تجاری استان های دریایی کانادا نیز به شمار می رود ، و همچنین مرکز مهمی برای تحقیق است و از شش دانشگاه و کالج معتبر در این شهر وجود دارد.

بندرگاه خوب و طبیعی آن عمیقاً به خط ساحلی اقیانوس اطلس می رسد ، در تمام طول آن اسکله، پارک و صنعت وجود دارد.

بندر و تاریخ دریانوردی آن هنوز زندگی در شهر را شکل می دهد و بسیاری از کارهای زیادی را می توانید در هالیفاکس انجام دهید – از صحنه سرگرمی شلوغ آن ، با موسیقی دریایی ، موزه ها و جاذبه های گردشگری – به نوعی رابطه نزدیک آن با دریا را توضیح میدهد.

تاریخچه هالیفاکس

در طول هر دو جنگ جهانی ، هالیفاکس محل جمع آوری کاروان ها بود – استراتژی کشتی ها برای عبور از اقیانوس اطلس با امنیت بیشتر و محافظت از خود در برابر حمله قایق های آلمان.

در سال 1917 ، کشتی مهمات فرانسوی به نامMont-Blanc  که برای پیوستن به چنین کاروانی وارد شده بود ، باImo  بلژیکی برخورد کرد و باعث بدترین انفجار در جهان قبل از ریختن بمب اتم بر روی هیروشیما در سال 1945 شد.

کل انتهای شمالی هالیفاکس با خاک یکسان شده و منجر به کشته شدن 1400 نفر به طور کامل و زخمی شدن حدود 9000 نفر شد.

هالیفاکس ارتباط دریایی و حمل و نقل بیشتری دارد: به عنوان نقطه اصلی ورود مهاجرانی که از اروپا وارد می شوند و به عنوان نزدیکترین بندر به فاجعه تایتانیک.

هنگام گشت و گذار در شهر یادآورهای هر دو مورد را پیدا خواهید کرد ، اما کشف سرزنده آن نیز به همان اندازه سرگرم کننده و یاد آور گذشته آن است.

 

مکان های محبوب شهر هالیفاکس:

 

  1. سایت تاریخی ملی ارگ هالیفاکس

تصویر سایت تاریخی ملی ارگ هالیفاکس
سایت تاریخی ملی ارگ هالیفاکس

سایت تاریخی ملی Halifax Citadel ، که در سال 1856 ساخته شده است ، بالاتر از مرکز شهر قرار دارد.

در واقع هرگز در اطراف این قلعه نبرد مشاهده نشده است اما نمونه ای عالی از قلعه قرن نوزدهم انگلیس است.

در تابستان ، مفسران لباس قرمز انگلیس می پوشند و با بازدیدکنندگان تعامل می کنند تا نشان دهند زندگی 78 نفر از کوهنوردان و توپخانه سلطنتی تیپ 3 و خانواده های آنها در اینجا چگونه است.

بچه ها عاشق Citadel Adventures هستند ، جایی که می توانند با استفاده از طبل ، در تمرین راهپیمایی شرکت کنند و از دشمن جاسوسی کنند.

پس از تاریک شدن هوا ، تورهای گردشگری برخی از افسانه های ارواح متعدد Citadel را بیان می کنند.

یک جاده در دامنه تپه تا قلعه را قطع می کند ، با توقف هایی برای چشم انداز عالی از شهر ، بندرگاه ، دارتموث ، جزیره کوچک ژرژ و پل Angus L. Macdonald .

ساعت Old Town نیز که به نماد هالیفاکس تبدیل شده است ، در دامنه تپه قرار دارد. پرنس ادوارد در ابتدا آن را در سال 1803 سفارش داده است. این دارای چهار ساعت و صدای زنگ تفریح ​​است و یادبودی ماندگار برای یک نظم و انضباط سختگیر است.

آدرس: 5425 Sackville Street ، هالیفاکس

سایت رسمی: www.pc.gc.ca/fa/lhn-nhs/ns/halifax/index

 

  1. هالیفاکس Harbourfront

تصویر هالیفاکس Harbourfront
هالیفاکس Harbourfront

بیشتر ساحل مرکز شهر هالیفاکس دارای یک پیاده روی در طول آن است ، جایی که کشتی های میراث ، قایق های بادبانی کوچک ، طناب کشی ها و کشتی ها می آیند و می روند.

منطقه “خصوصیات تاریخی” به عنوان یک محوطه جذاب پیاده رو در انبارهای سنگی قرن نوزدهم و ساختمانهای قدیمی اسکله بازسازی شده است ، اکنون به عنوان مغازه های روشن ، استودیوهای هنرمندان و رستوران ها دارای تراس های مشرف به بندر خدمت می کند.

خیابان ها به دلیل ترافیک عادی مسدود هستند. میدان بین دو انبار مسقف شده است تا یک مرکز خرید به همان اندازه جذاب ایجاد کند.

در طول روز قایق هایی برای گشت و گذار ، فروشگاه هایی برای خرید و رستوران هایی که غذاهای دریایی تازه سرو می کنند وجود دارد.

در یک شب تابستانی ، بندر به یک مکان عاشقانه برای قدم زدن تبدیل می شود ، کافه های فضای باز و موسیقی پر جنب و جوش دریایی در هوا.

 

  1. سایت تاریخی ملی اسکله 21

تصویر سایت تاریخی ملی اسکله 21
سایت تاریخی ملی اسکله 21

در سالهای 1928 تا 1971 ، هنگامی که محل کار مهاجرت بود ، اسکله 21 شاهد ورود بیش از یک میلیون مهاجر به کانادا بود.

این مرکز تفسیری نمایشگاه هایی دارد که تجربه مهاجرت ، از عزیمت به وطن تا جذب شدن در یک کشور جدید را بررسی می کند.

نمایشگاه های تعاملی در تمام سنین درگیر داستان های شخصی مهاجران از سراسر جهان است ، زیرا آنها خانه های خود را ترک کرده و برای ساختن زندگی جدید در کانادا وارد این کشور شده اند.

کودکان می توانند لباس های دورهمی بپوشند ، عبور از اقیانوس اطلس را در داخل کابین کشتی ماکت تصور کنند و در یک واگن ریلی که مهاجران را به خانه های جدید در غرب منتقل می کند ، بنشینند.

از پنجره ها مناظر خوبی به سمت فانوس دریایی در جزیره ژرژ وجود دارد.

با کمی پیاده روی ، بازار کشاورزان بندر هالیفاکس مملو از موضوعات محلی است. این هتل روزانه باز است و یک مکان پیک نیک در پشت بام وجود دارد.

آدرس: 1055 حاشیه جاده ، هالیفاکس

سایت رسمی: http://www.pier21.ca/

 

  1. سفر روزانه به Peggy’s Cove

روستای Peggy's Cove
روستای Peggy’s Cove

Peggy’s Cove یک خلیج کوچک لذت بخش در ساحل ناهموار اقیانوس اطلس ، 43 کیلومتری جنوب غربی هالیفاکس است.

خانه های رنگارنگ بر روی سنگ های گرانیت در امتداد ورودی باریک قرار گرفته و توسط موج شکن شسته شده اند.

آبهای اینجا حتی در یک روز آفتابی و آرام نیز خطرناک و در معرض امواج سرکش قرار دارند. بنابراین به علائم توجه کنید و از سنگهای مرطوب دور بمانید.

در بالای روستا ، فانوس دریایی پگی ، کاو ، مجموعه منظره ، یکی از بناهای دیدنی نوا اسکوشیا و به احتمال زیاد خوش عکس ترین فانوس دریایی کانادا را تکمیل می کند.

به دلیل محبوبیت آن ، می توانید صحنه ای را ببینید که مملو از توریست است. در اوایل روز یا اواخر بعد از ظهر ، هنگامی که اتوبوس های تور اجتناب ناپذیر ترک کرده اند ، بازدید کنید.

Peggy’s Cove با وجود شهرت خود به عنوان جاذبه ای که باید حتماً ببینید ، یک دهکده کوچک ماهیگیری فعال است.

Peggy’s Cove در سپتامبر 1998 ، هنگامی که یک هواپیمای سوئیس ایر به دریا سقوط کرد ، منجر به کشته شدن 229 نفر شد. یک یادبود در روستا برای این رویداد ساخته شده است.

 

  1. موزه دریایی اقیانوس اطلس

موزه دریایی اقیانوس اطلس
موزه دریایی اقیانوس اطلس

موزه دریایی اقیانوس اطلس نمایی از بندر هالیفاکس دارد و با مجموعه ای از صنایع دستی کوچک ، کشتی های نمونه ، عکس ها و کنجکاوی های تاریخ دریایی ، دریا را به داخل خانه می آورد.

یکی از محبوب ترین نمایشگاه های آن مربوط به فاجعه تایتانیک و نقش هالیفاکس به عنوان بندری است که در آن بازماندگان آورده شده اند.

این نمایشگاه ها به زندگی دریایی و کشتی های تاریخی ، کشتی سازی کوچک ، کاروان های جنگ جهانی ، روزهای بادبان تا عصر بخار ، و همچنین رویدادهای تاریخی مانند انفجار بزرگ هالیفاکس در سال 1917 که شهر را ویران کرد ، اختصاص داده شده است.

این موزه همه نمایشگاه های ایستا نیستند ، با تعدادی فعالیت عملی ، برنامه های هنری و نمایش.

آدرس: 1675 Lower Water Street ، هالیفاکس

سایت رسمی: http://maritimemuseum.novascotia.ca/

 

  1. CSS Acadia و HMCS Sackville

تصویر کشتی آکادیا
کشتی آکادیا

کشتی علمی کانادایی CSS آکادیا ، که در موزه دریایی اقیانوس اطلس ساخته می شود ، برای خدمات هیدروگرافیک کانادا در سال 1913 ساخته شد ، اولین کشتی مخصوص طراحی آبهای شمالی کانادا.

اما حرفه وی بسیار فراتر از بررسی آبهای آلوده به یخ خلیج هادسون بود.

به عنوان یک کشتی محافظ در بندر هالیفاکس ، آکادیا در انفجار هالیفاکس در سال 1917 آسیب دید و تنها کشتی است که امروز هنوز روی آب مانده است و از این فاجعه جان سالم به در برده است.

آكاديا در سال 1939 مجدداً به عنوان كشتي جنگي به خدمت گرفته شد و به عنوان يك كشتي گشتي و يك كشتي آموزشي از طريق جنگ خدمت مي كرد و تنها كشتي است كه در طول هر دو جنگ جهاني به نيروي دريايي سلطنتي كانادا خدمت كرده است.

بخشی از موزه نیست ، اما در بیرون از خیابان ساخته شده و برای هر کس که به کشتی یا تاریخ نیروی دریایی علاقه مند است HMCS Sackville ، آخرین کوروت کلاس Flower باقیمانده در جهان است.

ساکویل که به عنوان یادبود نیروی دریایی کانادا در زمان جنگ بازسازی شد ، هم موزه و هم یادبود کسانی است که در طول جنگ اقیانوس اطلس کشته شده اند.

یکی از بسیاری از کشتی های اسکورت کاروان ساخته شده در کانادا و انگلستان در طول جنگ جهانی دوم ، این قدیمی ترین کشتی جنگی جنگنده کانادا است. هالیفاکس یک مکان مناسب است ، زیرا یک محل مهم جمع آوری کاروان ها بود.

 

مقاله های دیگر از پرشین سیر درباره کانادا:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید