محبوب ترین جشنواره های کانادا را در پرشین سیر بشناسید!

درباره جشنواره های کانادا

کانادا کشوری بسیار متنوع است و هر منطقه از این کشور زیبا جشنواره های خاص خود را برگزار می کند که از موسیقی سلتیک گرفته تا بزرگترین کارناوال زمستانی جهان برجسته است.

در این مقاله نگاهی به 10 جشنواره برتر که در طول سال بازدیدکنندگان از سراسر جهان را به خود جلب می کند خواهیم انداخت.

زمستان توسط کانادایی ها پذیرفته شده و جشن گرفته می شود و در هیچ کجا بیشتر از پایتخت ، اتاوا ، در سه آخر هفته اول فوریه برای جشنواره تقریباً 40 ساله قدیمی Winterlude ، اتاوا ، برگزار نمی شود.

در هر دو مکان داخلی و خارجی موسیقی زنده و سرگرمی وجود دارد اما یکی از رویداد های برجسته قطعاً Rideau Canal Skateway است.

هر زمستان کانال Rideau یخ زده اتاوا با کمی کمتر از 5 مایل به بزرگترین پیست اسکیت جهان تبدیل می شود.

جاده یخ زده هم به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل و تفریح ​​استفاده می شود.

علاوه بر اسکیت ، اسنوبرد American Express Snowball یک مکان کنسرت در فضای باز است که میزبان موسیقی زنده و سرگرمی های دیگر است.

https://www.canada.ca/fa/canadian-heritage/campaigns/winterlude.html

 

کارناوال زمستانی کبک

تصویر کارناوال زمستانی کبک
کارناوال زمستانی کبک

محل برگزاری:شهر کبک

زمان برگزاری: ماه فوریه

کارناوال زمستانی کبک از زمانی آغاز شد که ساکنان فرانسه جدید (کبک کنونی) ، یک سنت پر سر و صدا داشتند که قبل از روزه بزرگ برای جمع آوری غذا ، برای صرف نوشیدن و خوشگذرانی جمع می شدند.

کارناوال زمستانی کبک که از سال 1894 در تقویم رویدادهای کبک برجسته است ، بزرگترین کارناوال زمستانی در جهان است و هر ساله در اواخر ژانویه تا فوریه جشن گرفته می شود.

سنت هایی وجود دارد که با گذشت زمان پابرجا مانده اند از جمله طلسم آدم برفی کارناوال با ارسی قرمز خود ، Bonhomme ، که کاخ مخصوص خود را دارد.

از دیگر نکات جالب توجه می توان به رژه های شبانه ، مجسمه های برفی ، و اسکیت و مسابقه دیوانه وار کانو در آن سوی رودخانه سنت لارنس اشاره کرد که در آن دست و پا زدن ها برای پیشرفت باید اغلب یخ بشکنند!

https://carnaval.qc.ca/fa

 

جشنواره بین المللی جاز مونترال

تصویر جشنواره بین المللی جاز مونترال
جشنواره بین المللی جاز مونترال

محل برگزاری: شهر مونترال

زمان برگزاری: ماهژوئن

جشنواره بین المللی جاز سالانه که هر ماه ژوئن در مونترال برگزار می شود ، حدود 500 کنسرت برگزار می کند که سه چهارم آنها رایگان است و میزبان حدود 2000 نوازنده از بیش از 20 کشور است.

هر ساله بیش از دو میلیون دوستدار موسیقی در این جشنواره حضور دارند که بزرگترین نامها را نه تنها در موسیقی جاز بلکه انواع دیگر موسیقی نیز به نمایش می گذارند.

از هنرمندان سابق که در این جشنواره موسیقی زنده اجرا کرده اند می توان به آرهتا فرانکلین ، دایانا کرال و نورا جونز اشاره کرد.

https://www.montrealjazzfest.com/

 

The Calgary Stampede

تصویر جشنواره The Calgary Stampede
جشنواره The Calgary Stampede

محل برگزاری: شهر کلگری

زمان برگزاری: ماه جولای

هر ماه جولای ، بیش از یک میلیون نفر از کلاه های کابوی خود استفاده نمی کنند و برای لذت بردن از 10 روزه Calgary Stampede راهی بزرگترین نمایشگاه فضای باز روی زمین می شوند.

این شهر مملو از جین خواهد شد و بازدید کنندگان و مردم محلی به طور یکسان سگک کمربند و شلوار جین آبی می پوشند.

از ردئوس گرفته تا نمایش های عصرانه غرفه ها ، موسیقی کانتری و شهری که به نظر می رسد مهمترین جشنواره کابوی تابستان را بدون وقفه جشن می گیرد ، بلیط شما برای جشنواره Calgary Stampede ورود به همه این موارد و موارد دیگر را فراهم میکند.

https://www.calgarystampede.com

 

جشن نور

تصویر جشن نور
جشن نور

 محل برگزاری: شهر ونکوور

 زمان برگزاری: ماه های ژوئیه / آگوست

بزرگترین مسابقه آتش بازی در جهان هر تابستان و طی سه شب در ونکوور برگزار می شود و همچنین مواد شیمیایی شگفت انگیز نیز در آن استفاده میشود، جشن نور هوندا دارای کنسرت ها ، کامیون های مواد غذایی و غرفه های مختلف است.

محبوب ترین نقطه دید – و بنابراین شلوغ ترین – ساحل انگلیسی خلیج است ، بنابراین اگر قصد دارید از این منظره جشنواره را تماشا کنید زود به آنجا بروید و یک مکان خوب و بهترین مناظر آتش بازی را ببینید.

البته اگر خوش شانس باشید میتوانید از روی آب نیز این آتش بازی را تماشا کنید.

جشن نور طولانی ترین مسابقه آتش بازی دریایی در جهان است و کارشناسان صنعت با همراهی موسیقی خود نمایشگرهای مربوط به طراحی ، هنرمندی ، اصالت و همزمان بودن را قضاوت می کنند.

 

جشنواره کمدی

تصویر جشنواره کمدی کانادا
جشنواره کمدی

محل برگزاری: شهر مونترال

زمان برگزاری: ماه ژوئیه

جشنواره کمدی مونترال ، که معمولاً فقط برای خنده هایش شناخته می شود ، از سال 1983 یک رویداد سالانه در مونترال بوده است.

طی سال های زیاد این جشنواره به محبوبیت و شهرت بیشتری رسیده است و برخی از بهترین کمدین های جهان را در خود جای می دهد ، بعضی از آنها بزرگترین اجرای خود را در این جشنواره انجام می دهند.

Rowan Atkinson’s Mr Bean اولین بار در سال 1989 روی جمعیت مونترال آزمایش شد.

در سال های اخیر افرادی با شهرت بین المللی مثل کوین هارت ، کاترین ریان و جیمی کار در این جشنواره شرکت کرده اند.

https://www.hahaha.com/en

 

جشنواره مردمی ادمونتون

تصویر جشنواره مردمی ادمونتون
جشنواره مردمی ادمونتون

محل برگزاری: شهر ادمونتون

زمان برگزاری: ماه آگوست

این جشنواره از زمان آغاز به کار خود در سال 1980 ، از یک کارمند و 300 داوطلب ، جشنواره موسیقی مردمی ادمونتون با بیش از 2700 داوطلب ، یکی از جشنواره های برتر مردمی در جهان است.

در این جشنواره بهترین هنرمندان موسیقی محلی از ادمونتون ، کانادا و سراسر جهان حضور دارند.

این جشنواره یک جامعه غیرانتفاعی است و دارای کیفیت موسیقی برجسته است در حالی که قیمت بلیط آن بسیار مناسب است.

 

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو

تصویر جشنواره بین المللی فیلم تورنتو
جشنواره بین المللی فیلم تورنتو

محل برگزاری: شهر تورنتو

زمان برگزاری: ماه سپتامبر

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یکی از برترین جشنواره های فیلم در جهان است که با فاصله کمی نسبت به کن و ساندنس رتبه بندی می شود.

این جشنواره به دلیل آغاز فصل جوایز شناخته می شود که بسیاری از فیلم های برتر در تورنتو ادامه دارند با بسیاری از فیلم های برتر در تورنتو که نامزد دریافت جوایز گلدن گلوب و اسکار می شوند.

فیلم هایی مانند زیبایی آمریکا ، The Big Chill و Hotel Rwanda در این رویداد معتبر پاییزی اولین نمایش های خود را انجام دادند.

https://tiff.net/

 

رنگهای سلتیک

جشنواره رنگهای سلتیک
جشنواره رنگهای سلتیک

 محل برگزاری: شهر های کیپ برتون و نوا اسکوشیا

زمان برگزاری: ماه اکتبر

جشنواره بین المللی Celtic Colors یک جشن منحصر به فرد از فرهنگ سنتی زنده جزیره کیپ برتون است که صدها رویداد به مدت 9 روز در ماه اکتبر برگزار می شود.

با بیش از شش کنسرت در روز ، برگزارکنندگان جشنواره برنامه را به گونه ای برنامه ریزی می کنند که بتوان هر روز طعم واقعی جشنواره را دریافت کرد.

خواه آواز گلیکی باشد ، کمانچه کیپ برتون ، گله گله در کلاس جهانی یا سنت های رقص محلی.

زمان جشنواره زمانی که برگها رنگ می گیرند و زردها ، قرمزها و نارنجی های پر جنب و جوش باعث می شوند که این زمینه حتی بیشتر چشم نواز باشد.

 

روز کانادا

روز کانادا
روز کانادا

محل برگزاری: شهر اتاوا و سراسر کشور کانادا

زمان برگزاری: ماه ژوئیه

بزرگترین جشن های کانادا مربوط به اول ژوئیه ، روز کانادا است که تولد کانادا به عنوان یک کشور است.

از ساحلی به ساحل دیگر ، کانادایی ها لباس قرمز و سفید خود را می پوشند و با افتخار پرچم های برگ افرا را به اهتزاز در می آورند و از آتش بازی ، غذاهای محلی نهایت لذت را میبرند.

طبیعتاً بهترین جشن ها در پایتخت این کشور ، اتاوا برگزار می شود ، اما هر کجا که در این زمان بروید ، مردم محلی اوقات خوبی را به شما نشان می دهند.

 

 

 

مقاله های دیگر از پرشین سیر درباره کانادا:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید