شرایط خرید ماشین در کانادا (انتاریو)
خرید ماشین در کانادا

شرایط خرید ماشین در کانادا (انتاریو)

اگر مهاجر تازه وارد شهر انتاریو هستید یا قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ممکن است نگران حمل و نقل باشید. داشتن وسیله نقلیه میتواند به شما در انجام کار هایتان و صرفه جویی در زمانتان بسیار کمک کند. اما اگر با نحوه کار خرید ماشین در کانادا آشنا نیستید ، نمی دانید چه کاری باید انجام دهید و چه مدت برای داشتن یک وسیله نقلیه طول می کشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا مرحله به مرحله شما را راهنمایی کنیم.

 

برای خرید ماشین به چه مدارکی نیاز دارم؟

در مرحله اول باید بدانید برای داشتن قانونی اتومبیل و یا خرید ماشین در کانادا به صورت قانونی به چه مدارک و اسنادی احتیاج دارید!

شما به سه نوع اصلی نیاز دارید: گواهینامه رانندگی انتاریو ، بیمه نامه معتبر اتومبیل و ثبت نام وسیله نقلیه.

شما باید آنها را به ترتیب دریافت کنید ، زیرا برای ثبت مالکیت اتومبیل به بیمه اتومبیل نیاز دارید و برای دریافت بیمه اتومبیل باید گواهینامه رانندگی انتاریو معتبر داشته باشید.

 

مجوز رانندگی

بسته به کشور خود و میزان تجربه رانندگی ، ممکن است بتوانید گواهینامه خود را با مجوز رانندگی انتاریو عوض کنید.

اگر نمی توانید آن را مبادله کنید ، ممکن است بتوانید با پیگیری بیشتر یک تجربه معتبر برای خود ارائه دهید. برای مبادله مجوز خارجی خود و یا کسب اعتبار برای تجربه ، به مستندات پشتیبانی نیاز دارید.

شما به سه برگ شناسنامه قابل قبول و ثبت شده ، کارت شهروندی کانادا ، گواهینامه رانندگی خارجی خود و یک سند یا نامه چکیده اصلی و رسمی نیاز خواهید داشت. خلاصه این مدارک باید از 6 ماه قبل نوشته شود و شامل موارد زیر باشد:

 • سربرگ ، آرم ، نشان ، نشان ، نشان یا نمادی از مرجعی که مجوز شما را صادر کرده است.
 • نام قانونی و تاریخ تولد شما
 • تاریخی که برای اولین بار مجوز خود را دریافت کردید
 • شماره گواهینامه رانندگی ، کلاس ، وضعیت فعلی (فعال یا منقضی شده) و تاریخ انقضا
 • تاریخ ایجاد چکیده ، نامه یا سند

مثلا برای چکیده راننده ، افرادی که از ژاپن مهاجرت می کنند می توانند چکیده مقاله خود را از کنسولگری ژاپن دریافت کنند ، در حالی که افراد از انگلستان می توانند آن را از آژانس صدور مجوز راننده و خودرو (DLVA) دریافت کنند.

اگر می خواهید ببینید برای کشور خود به کجا بروید ، می توانید راهنمای مرکز DriveTest انتاریو را بررسی کنید.

 

خلاصه یا چکیده راننده چیست؟

خلاصه راننده یک سند لازم برای دریافت مجوز نیست ، فقط در صورتی است که بخواهید بیش از یک سال سابقه رانندگی داشته باشید تا بلافاصله مجوز کامل G خود را دریافت کنید.

همچنان می توانید برای تجربه مجوز خود اعتبار کسب کنید تا از بخشی از برنامه مجوز رانندگی فارغ التحصیل انتاریو عبور کرده و به عنوان مثال G2 دریافت کنید.

 

بیمه اتومبیل

قبل از گرفتن بیمه اتومبیل در انتاریو ، باید مجوز رانندگی داشته باشید. پس از آن ، شما فقط باید چند نوع اسناد و اطلاعات را ارائه دهید:

 • شماره گواهینامه رانندگی برای همه افراد خانواده شما که از ماشین استفاده می کنند.
 • شماره ، مدل ، مسافت پیموده شده و شماره ثبت وسیله نقلیه ای که می خواهید بیمه کنید.
 • گواهی تحصیلات رانندگی یا رانندگی ایمن در 3 سال گذشته ( اگر نرخ بیمه بهتری می خواهید ، این مورد اختیاری می باشد ).
 • همچنین می توانید سوابق رانندگی قبلی کانادایی خود را ارائه دهید (تجربه رانندگی بین المللی در نظر گرفته نمی شود).
 • کانادایی های دارای بیمه نامه قبلی همچنین می توانند نامه های رسمی شرکت های بیمه قبلی را ارسال کنند تا به عنوان سوابق تجربه خوب رانندگی شما عمل کنند ، اما باید در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک مهاجر جدید به کانادا که قصد خرید ماشین در کانادا را دارد چنین تجربه و سابقه ای را ندارید!

 

 ثبت نام خودرو

برای نهایی شدن مالکیت قانونی خود بر روی هر وسیله نقلیه ای که خریداری می کنید ، باید آن را در دولت انتاریو ثبت کنید. برای ثبت نام وسیله نقلیه خود به موارد زیر نیاز دارید:

 • گواهینامه رانندگی شما و شماره شناسایی 15 رقمی ثبت نام کننده (RIN) موجود در آن
 • اثبات بیمه نامه معتبر و جاری
 • گواهی فروش و عنوان مالکیت به عنوان برگه صورتی نیز شناخته می شود
 • شماره پلاک

 

 

خرید ماشین در کانادا

اگر در حال خرید وسیله نقلیه جدید از نمایندگی هستید ، آنها معمولاً ثبت نام وسیله نقلیه را برای شما ثبت می کنند. اگر یک وسیله نقلیه دست دوم را از فروشنده یا فروشنده خصوصی خریداری می کنید ، باید بسته اطلاعاتی وسیله نقلیه دست دوم (UVIP) ، گواهینامه استانداردهای ایمنی و آزمون انتشار پاک درایو را نیز همراه داشته باشید.

 

آیا باید ماشین جدید یا دست دوم بخرم؟

وقتی به این فکر می کنید که چه وسیله ای می خواهید بخرید ، بزرگترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که آیا می خواهید یک وسیله نقلیه جدید بخرید یا یک وسیله نقلیه قبلی. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند:

وسایل نقلیه جدید گران تر می شوند وسایل نقلیه دست دوم قیمت فروش بسیار مقرون به صرفه تری دارند.

وسایل نقلیه جدید را می توان اجاره کرد ، تأمین مالی کرد یا کاملاً خریداری کرد ماشین های دست دوم را نمی توان اجاره کرد ، فرصت های بسیار کمتری برای دریافت تأمین مالی دارند ، اما خرید آنها راحت تر و ارزان تر است.

 

ضمانت

به طور استاندارد ضمانت های جدید ارائه می شود بنابراین شما می توانید نقص و تعمیر و نگهداری را پوشش دهید فقط وسایل نقلیه دارای گواهینامه قبلی دارای ضمانت هستند ، در غیر این صورت شما باید ضمانت نامه اضافی را به صورت جداگانه خریداری کنید.

 

برخی از شرایط اتومبیل دست دوم در گارانتی آنها پوشش داده نمیشوند و احتمالا شما از تاریخچه کارکرد اتومبیل، خط و خش ها و مشکلات مکانیکی آن کاملا با خبر نیستید، پس در خرید اتومبیل دست دوم باید دقت بیشتری به خرج دهید.

 

از کجا بخریم فقط از نمایندگی یا فروشنده خصوصی؟

خرید از نمایندگی ها یک مزیت نسبت به خرید از فروشنده خصوصی دارد مثل جدید ترین ویژگی ها، آپشن های بیشتر و خدمات پس از فروش. اما در مقابل فروشنده خصوصی ممکن است تمام این نکات را برای نداشته باشد.

برای کانادایی های جدید که تازه به این استان مهاجرت کرده اند ، مزایای استفاده از اتومبیل های جدید با هزینه بالاتر جبران می شود.

مشوق ها ، هزینه های مالی و اجاره ای ممکن است پرداخت هزینه یک وسیله نقلیه جدید را کنترل پذیرتر کند ، اما بیشتر مهاجران تازه وارد به دلایل مالی هنوز یک یا دو سال توانایی پرداخت هزینه آنها را ندارند .

برای شروع خرید یک وسیله نقلیه دست دوم ارزان تر بسیار آسان تر است بنابراین تا زمانی که توانایی خرید یک ماشین جدید را ندارید ، باید چیزی برای رانندگی داشته باشید.

 

تفاوت بین نمایندگی ها و فروشندگان خصوصی چیست؟

در انتاریو ، دو منبع وجود دارد که می توانید اتومبیل بخرید: از نمایندگی اتومبیل یا شخصی به عنوان فروشنده خصوصی.

اگر می خواهید وسیله نقلیه جدیدی خریداری کنید ، فقط می توانید آنها را از نمایندگی خریداری کنید.

اما شما می توانید یک وسیله نقلیه دست دوم را از نمایندگی یا فروشنده خصوصی خریداری کنید. در اینجا نحوه کار هر یک وجود دارد.

 

نمایندگی های خرید ماشین در کانادا

هنگام خرید وسیله نقلیه از نمایندگی ، با روندی درگیر روبرو خواهید شد. شما با بیش از یک فرد تجاری رو به رو خواهید شد ، به این معنی است که آنها نگران فروش وسیله نقلیه خواهند بود تا بتوانند حداقل کمی سود ببرند.

در اینجا برخی از عناصر منحصر به فرد شما که در خرید از یک نمایندگی مواجه خواهید شد اشاره شده است:

 • قیمت گذاری – مواردی مانند MSRP ، قیمت برچسب ، قیمت گذاری فاکتور ، قیمت تمام شده ، هزینه ها ، مالیات و غیره.
 • تأمین مالی – اجاره ها و وام ها براساس اعتبار شما کار می کنند
 • انتخاب – فروشندگان وسایل نقلیه مختلفی برای انتخاب دارند (جدید یا دست دوم ، مارک ها و مدل های مختلف و غیره) بنابراین دست شما رد خرید بسیار باز خواهد بود.
 • دارای گواهی پیش مالکیت – کیفیت و قابلیت اطمینان بهتر به دلیل سابقه کاملاً مستند ، گران تر نیز هستند.

در مورد تصمیم گیری درباره قیمت نهایی و شرایط خرید ، عنصری از مذاکره نیز وجود دارد که هنگام خرید از فروشنده خصوصی تجربه نخواهید کرد.

شما نه تنها فقط درباره قیمت فروش ، بلکه همچنین هرگونه تأمین مالی ، ضمانت ، برنامه های حفاظتی و سایر هزینه ها یا شرایط اضافی مذاکره نخواهید کرد.

 

فروشندگان خصوصی

شما فقط می توانید یک وسیله نقلیه دست دوم را از یک فروشنده خصوصی خریداری کنید و با شخصی روبرو خواهید شد که ماشین را به هر میزان پول نقد که خودش مشخص کرده است میفروشد: بدون تأمین مالی ، هزینه اضافی ، قیمت گذاری یا فروش ویژه.

فروشندگان خصوصی اکثرا تنها مایل هستند که وسیله نقلیه شان به فروش برود و از آنجا که آنها به فکر سود نیستند ، روند رسمی کمتری وجود خواهد داشت.

در اینجا برخی از عناصر منحصر به فرد برای خرید از یک فروشنده خصوصی آورده شده است:

 • شرایط – شما وسیله نقلیه را همانطور که مالک تصمیم به فروش آن دارد ، خوب یا بد می گیرید
 • بازرسی – شما خودتان باید هزینه های مربوط به بازرسی ماشین را پرداخت کنید و شخص فروشنده این کار را اکثرا برای شما انجام نمی دهد
 • خرید – شما باید وسیله نقلیه را به صورت نقدی خریداری کنید و توصیه می شود این کار را در بانک انجام دهید تا احتمال کلاهبرداری کاهش یابد
 • آزمایشات – اگر فروشنده گواهینامه های معتبر آزمایش ایمنی و آلایندگی را ارائه نداده باشد ، برای دریافت آنها باید هزینه کنید

به خاطر داشته باشید که فروشندگان خصوصی خودرویی را كه متعلق به خودشان است می فروشند و می خواهند بیشتر از آنچه می توانند با خرید و فروش آن در نمایندگی به دست می آورند ، درآمد کسب كنند.

از آنجا که در اکثر موارد این شغل آنها نیست سود آنها برای آنها مهم نخواهد بود ، بنابراین شما ممکن است معامله بهتری داشته باشید و علاوه بر این ها لازم نیست نگران حفظ شهرت خود باشند ، بنابراین ممکن است تمایل کمتری برای افشای هرگونه مشکلی با خودرو داشته باشند.

 

مقاله های دیگر از پرشین سیر درباره کانادا:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید