با خرید خانه در کانادا آشنا شوید
خرید خانه در کانادا

نحوه خرید خانه در کانادا

با توجه به روند رو به رشد مهاجرت ها به کانادا یک خرید خانه در کانادا بسیار جالب توجه شده است، زیرا چه برای کار و بیزنس مهاجرت کرده باشید و چه در هنگام تشکیل خانواده باید به فکر یک خانه برای زندگی باشید. اما چطور باید شرایط خرید خانه را در کانادا فراهم کنید؟

 

آیا خارجی ها می توانند در کانادا ملک خریداری کنند؟

کانادا نسبت به خارجیانی که قصد خرید ملک را دارند ، یک سیاست نسبتاً درب باز دارد و افراد غیرمقیم دارای حقوق مالکیت مشابه ساکنان هستند.

برخی از ایالت ها نیز وجود دارند که دستورالعمل های خاصی دارند که باید دنبال شوند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید:

 1.     اگر قصد دارید شش ماه یا کمتر در کانادا بمانید ، فرد غیر مقیم محسوب می شوید ، با این حال اگر می خواهید بیش از شش ماه در سال بمانید ، باید درخواست مهاجرت کنید.
 2.     شاید برای کمک به شما در زمینه مدارک مورد نیاز بانک ها و دلالان کانادا صحبت با یک وکیل مفید باشد ، خصوصاً اگر در حال حاضر در کانادا زندگی نمی کنید
 3.     در آوریل 2017 ، دولت انتاریو مالیات غیرمقیم سفته بازی (NRST) را وضع کرد ، مالیات 15٪ برای خرید املاک مسکونی در منطقه طلای بزرگ در منطقه تورنتو توسط افرادی که تابعیت یا ساکن دائمی کانادا را ندارند.

 

بهترین مکان ها برای خرید در کانادا کجاست؟

چگونه می توان محل زندگی در کانادا را انتخاب کرد؟ کانادا با یک مرز بی پایان ، مناظر کوهستانی زیبا ، خط ساحلی ناهموار و مناظر شهری مدرن و پر رونق ، همه چیز را در اختیار دارد.

مکان تصمیم گیری برای زندگی به موارد مختلفی بستگی دارد:

 1. کیفیت زندگی: کانادا در نظرسنجی بیش از 20،000 نفر در 73 کشور جهان که 9 جنبه مختلف از جمله ثبات اقتصادی ، بازار کار ، دوستی خانوادگی و موارد دیگر را مورد بررسی قرار داده است ، در شاخص کیفیت زندگی 2020 رتبه 1 را دارد.
 2. بهترین مکانها برای زندگی: خوب ، نتیجه گیری سایت moneysense.ca این است که به لطف اقتصاد قوی ، نرخ بزهکاری کم و آب و هوای عالی ، این تاج به اوکویل ، انتاریو می رسد. انتاریو نه تنها بهترین مکان برای زندگی در کل ، بلکه به عنوان بهترین مکان برای مهاجران جدید کانادایی ، سومین مکان مناسب برای بازنشستگی و پنجمین مکان مناسب برای تأمین خانواده انتخاب شده است.
 3. هزینه زندگی: طبق شاخص هزینه زندگی در سال 2020 ، وینیپگ ، ویکتوریا و ونکوور در 30 شهر گران قیمت جهان قرار داشتند.
 4. مقرون به صرفه بودن املاک: کانادا با توجه به قیمت ملک در مقایسه با سایر کشورهای جهان از نظر Numbeo در رتبه 85 در شاخص مقرون به صرفه بودن در سال 2020 قرار گرفت ، اما این امر واقعاً به این بستگی دارد که تصمیم بگیرید کدام کشور را انتخاب کنید.
 5. آب و هوا: آب و هوای کانادا بسیار متفاوت است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام تحقیق در مورد خواص این موضوع را بررسی می کنید – یا ممکن است در معرض مقدار تکان دهنده برف باشید!

 

روند خرید برای افراد غیر مقیم

یک مسکن پیدا کنید

بیشتر فروش خانه ها از طریق مسکن انجام می شود. در واقع دو مورد – یکی برای فروشنده و دیگری برای خریدار. خبر خوب این است که اگر فروشنده از یک ملک استفاده می کند ، هم هزینه های ملکی آنها و هم شما را پرداخت می کند.

اگر فروشنده از یک ملک استفاده نمی کند ، حتماً باید موافقت کنید که چه کسی هزینه های مسکن شما را پرداخت می کند – اگر این کار را نکنید ، این هزینه ها می تواند در صورتحساب برای شما باشد.

 

وام مسکن از قبل واجد شرایط دریافت کنید

اگر به رهن نیاز دارید ، پاسخ این سوال از طرف quicklyال سریع و بدون هیچ شرطی به شما گفته می شود. به عنوان یک قاعده سرانگشتی ، طبق اداره وام و مسکن کانادا (CMHC) ، هزینه های ماهانه مسکن شما (پرداخت وام مسکن و آب و برق و غیره) نباید بیش از 30 درصد درآمد ناخالص ماهانه و کل بدهی ماهانه شما باشد (پرداخت وام خود به اضافه آن از سایر بدهی های شما) نباید بیش از 40٪ از درآمد ماهانه ناخالص شما باشد.

 

پیدا کردن یک ملک

قبل از صحبت درباره معاملات ملکی خوب است بدانید که به دنبال چه نوع ملکی هستید. جدا؟ خانه شهر؟ اپارتمان؟ دیگر؟ قبل از اینکه با فروشنده مسکن خود صحبت کنید ، با تحقیق در مورد وام های مسکن ، میزان استطاعت خود را حساب کنید و مطمئن شوید که با یک کارگزار وام مسکن کانادایی صحبت می کنید زیرا قادر به استفاده از یک بانک خارجی برای گرفتن وام خود نیستید.

هنگامی که دقیقاً می دانید چه توانایی مالی دارید – و نه قبل از آن – شروع به جستجوی آنلاین کنید تا ببینید چه چیزی شما را جذب میکند.

به عنوان مثال سایت realtor.ca صدها هزار خانه برای فروش در کل کانادا را ذکر کرده است. و پس از مشاهده موارد مورد علاقه خود ، از شخص معامله کننده مقابل در خواست کنید تا خانه هارا به شما نشان دهد تا شما بتوانید از درستی انتخاب خود اطمینان حاصل کنید.

 

وکیل خود را درگیر کنید

در کانادا ، معمولاً مشارکت وکیل در مراحل بعدی خرید ملک معمول است. مشاغل اصلی آنها بررسی ادبیات ، جستجوی عنوان ، ثبت اسناد ، مراقبت از انتقال وجوه و به طور کلی کمک می کند تا از افتادن به دام کلاهبرداران جلوگیری کنید.

اما هرچه زودتر آنها را درگیر کنید ، بهتر است. آنها نه تنها می توانند در وقت و پول شما صرفه جویی کنند ، بلکه می توانند خطرات را کاهش دهند.

اگر دوستان و خانواده قادر به توصیه شخصی نیستند ، از طریق جامعه حقوقی استان یا از طریق مسکن خود وکیل پیدا کنید.

اگر فرد غیرمقیم هستید ، مطمئن شوید که یک وکیل آشنا به پیچیدگی های مالکیت املاک خارج از کشور پیدا کرده اید. آنها می توانند به شما در امضای قرارداد و انتقال پول برای خرید کمک کنند.

 

اطلاعاتی که شما برای گرفتن وام در کانادا لازم دارید چیست؟

در کانادا ، حداقل پیش پرداخت یک ملک 5 درصد است. اگر کمتر از 20٪ را کنار بگذارید ، به بیمه پیش فرض وام مسکن ، یا از CMHC (شرکت وام مسکن و مسکن کانادا) یا یک بیمه گر خصوصی نیاز دارید.

برای به دست آوردن این امر ، باید بتوانید بیمه گر را راضی کنید که قصد پرداخت یا بازپرداخت وام را دارید.

اگر فرد غیرمقیم باشید ، فقط 65 درصد از قیمت خرید را می توانید وام بگیرید و بنابراین باید پیش پرداخت حداقل 35 درصد را پرداخت کنید.

از آنجا که بانک های خارجی مجاز به ثبت وام های رهنی در کانادا نیستند ، شما مجبورید از یک وام محلی استفاده کنید. برای مستندات و اطلاعات بی پایان ، مصاحبه ها و خواسته های زیادی داشته باشید.

 

از کجا رهن پیدا کنید؟

می توانید مستقیماً به یک بانک کانادایی یا یک کارگزار رهن مراجعه کنید. مزیت مورد دوم این است که او از زیر و بم بازار وام مسکن آگاه خواهد شد و موردی را پیدا می کند که متناسب با نیاز شما باشد.

آنها همچنین به نرخ های ترجیحی دسترسی دارند. کارگزاران به ویژه اگر از دسته ارزیابی آسان میمون «میمون حقوق و دستمزد» نباشید مفید هستند – به عنوان مثال ، اگر خود اشتغالی دارید ، پیمانکار هستید ، صاحب مشاغل شخصی خود هستید و غیره

اگر فرد مقیم نیستید ، حتماً کارگزار انتخاب کنید که با وام های رهنی خریداران خارجی آشنا باشد.

 

هزینه واقعی خرید خانه در کانادا

هنگام تعیین دامنه مناسب قیمت ، مطمئن باشید که برای همه موارد بودجه در نظر گرفته اید. مسکن شما می تواند در این کار به شما کمک کند. برخی از هزینه ها ممکن است مشخص نباشد:

    قیمت خرید

    مالیات بر املاک یا انتقال زمین – این از استان به استان دیگر متفاوت است

    هزینه های احتمالی ارزیابی بانک برای خرید خانه در مناطق مختلف

    هزینه های بازرسی در منزل

(معادل نظرسنجی در انگلیس). اگرچه قانون بازرسی از منزل را الزامی نمی کند ، اما هرگز نباید خطر خرید ملک بدون ملک را داشته باشید.

بازرسان خانگی در برخی از استان ها تنظیم می شوند اما در برخی دیگر از این کشورها تنظیم نمی شوند ، بنابراین با دقت انتخاب کنید و هرگز یکی از پیشنهادهای فروشنده را انتخاب نکنید.

به وب سایت انجمن بازرسان خانه و دارایی کانادا در cahpi.ca مراجعه کنید

    بیمه خانه

    هزینه های حقوقی خرید خانه

یک خانه نوساز ممکن است مالیات کالاها و خدمات (GST) یا مالیات فروش هماهنگ (HST) را جذب کند – اگر در قیمت ذکر شده است یا نه با فروشنده تماس بگیرید

اگر در منطقه Greater Golden Horseshoe در انتاریو خرید می کنید و مقیم یا شهروند نیستید ، باید مالیات احتمالی غیرمقیم (NRST) 15٪ را بپردازید.

انواع دیگر “هزینه های بسته شدن” که می تواند شامل یک گواهینامه استوپل آپارتمان یا شهریه باشد. باز هم ، مشاور مسکن شما را راهنمایی می کند

    هزینه مربوط به ارسال وجوه شما به خارج از کشور

 

برخی از مزیت های خانه های سازمان یافته در کانادا و خرید خانه از غیر فروشنده شخصی

    دانش ارزشمندی از املاک و مساحت را به میز بفرستید

    از طرف خود با قیمت بهتری مذاکره کنید

    موارد حقوقی قرارداد را رعایت کنید

یک بنگاه املاک و مستغلات از نظر قانونی موظف است که به دنبال منافع شما باشد و به یک قانون اخلاقی ملزم است.

 

یک بنگاه فروش ملک پیدا کنید که:

در شورای املاک و مستغلات یا معادل استان شما ثبت شده است

محله را از داخل می شناسد

در نمایندگی خریداران تخصص دارد

تجربه خوبی دارد

آیا یک فروشنده مسکن تمام وقت است (بسیاری از آنها این کار را به عنوان شغل دوم انجام می دهند)

توسط شخصی که واقعاً از آنها استفاده کرده است به شما توصیه شده است ، یا …

دارای بررسی های خوب و معتبر آنلاین است

اگر فرد غیرمقیم هستید باید اطمینان حاصل کنید که یک ملک مسکن را در مورد مالکیت املاک خارجی درک می کند.

 

روند ارائه پیشنهاد

هنگامی که شما و فروشنده مسکن خود به توافق رسیدید که این قصد خرید خانه او را دارید و در مورد قیمت مناسب تصمیم گیری می کنید ، مشاور املاک شما باید یک پیشنهاد خرید را تهیه کرده و برای فروشنده ارسال کند.

این پیشنهاد به طور معمول مشخص می کند:

 • قیمت خریدی که آماده پرداخت آن هستید
 • هر موردی که می خواهید شامل وسایل خانگی یا مبلمان باشد
 • مبلغ سپرده
 • جزئیات مالی هر رهنی که دریافت می کنید
 • تاریخ بسته شدن مورد نیاز فروش (معمولاً 60-90 روز)
 • دوره ای که پیشنهاد معتبر است
 •  هر شرایط دیگری – برای مثال ، ممکن است بخواهید اصرار کنید که نشتی برطرف شده ، درب تعویض شده یا حصار درست شده است

ممکن است پیش بینی کنید که بیش از 10٪ قیمت ملک ودیعه نکنید اما در صورت سقوط فروش ، این مبلغ قابل استرداد است.

به خاطر داشته باشید که می توانید با سایر پیشنهاد دهندگان رقابت کنید ، بنابراین سعی نکنید فروشنده را خیلی سخت بگیرید.

 

 

 

 

مقاله های دیگر از پرشین سیر درباره کانادا:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید