برترین مراکز فروش کانادا
برترین مراکز فروش کانادا

برترین مراکز فروش کانادا

ورود مارک های بین المللی با افتتاح فروشگاه های خرده فروشی مستقل به کار خود در کانادا ادامه می دهد. در سال 2019 ، 30 مارکت در کانادا فروشگاه های خود را باز کردند و در یک زمان چالش برانگیز  به رقابت صنعت خرده فروشی کانادا اضافه شدند.

این تعداد تقریباً مشابه سال 2018 است که حدود 30 مارک بین المللی با افتتاح فروشگاه وارد کشور شدند. این از 50 خرده فروش بین المللی رکوردشکن که در سال 2017 وارد کانادا شده بودند کمتر بود که بیشترین میزان فروش در هر سال در تاریخ کانادا بود.

 

آمار سال های اخیر

طی آمار های اخیر نزدیک به 20 مارک بین المللی به حوضه کانادا وارد شده اند و از سال 2014 فروشگاه های خود را افتتاح کرده اند.

همچنین طبق آمار در سال 2015 ،28 خرده فروش اولین مکان مستقل خود را در کانادا افتتاح کردند و آنها هم وارد این عرصه شده اند.

در سال 2016 نیز طبق نوشته Retail Insider در نشریه Canadian Retaililer حدود 21 فروشنده در سطح بین الملل در کانادا شعبه خود را افتتاح کردند.

تا سال 2019 نیز حدودا 30 مارک بین المللی دیگر به بازار کانادا وارد شده و در حال رشد و توسعه در بازار کانادا هستند. از بسیاری جهات منطقی است. کانادا کشوری پیشرفته است که از نظر سیاسی و اقتصادی نسبتاً امن و پایدار است.

 

چرا کانادا؟

خرده فروشان بین المللی از بدو تأسیس بخشی از تاریخ کانادا بوده اند و چند فرهنگی کانادا باعث شده است که نام بسیاری از مارک ها قبل از حتی ورود به کشور شناخته شود.

با گسترش ارتباطات جهانی انتظار می رود که کانادا برای سالهای زیادی شاهد باز کردن مارک های بین المللی در فروشگاه ها باشد – صاحبان صنایع می گویند که می تواند شامل غول های معروف مواد غذایی و همچنین فروشگاه های زنجیره ای بین المللی باشد که یا گسترش جهانی را آغاز کرده اند یا قصد این کار را دارند.

 

خرده فروشان در کانادا

مفهوم “ورود خرده فروشان به کانادا” طی چند سال گذشته کمی کمرنگ شده است شده و هولت رنفرو مسئول برخی از این موارد است. طی سه سال گذشته ، مدل تجاری Holt Renfrew شامل اختصاص مقدار قابل توجهی از فضای فروشگاه به امتیازات اجاره ای شده است ، که در واقع به این معنی است که بسیاری از مارک های لوکس قبلاً فعالیت های خرده فروشی را در کانادا آغاز کرده اند.

البته در داخل خرده فروش میزبان. Retail Insider برای مطابقت با روندهای سال های گذشته ، همچنان مارک هایی را که فروشگاه های مستقلی در کانادا افتتاح کرده اند ردیابی می کند. در عین حال برخی از نام های بزرگی که از نظر فنی فعالیت کانادایی دارند ممکن است به جای افتتاح واحدهای مستقل در فروشگاه هایی مانند هولت رنفرو به کار خود ادامه دهند.

در آینده برخی از مارک ها امتیازات موجود در خرده فروشی را به مانند هولت رنفرو میدهند و سرانجام پس از به رسمیت شناختن نام و همچنین مشتری وفادار ، برای افتتاح فروشگاه های مستقل در شهرهای کانادا قدم برمی دارند.

 

از نظر جغرافیایی ، تجزیه شهرهایی که در سال 2019 فروشگاه های اول کانادا را باز کرده اند به شرح زیر است:

  • تورنتو: 18
  • مونترال: 5
  • ونکوور: 3
  • اتاوا: 2
  • ادمونتون: 1
  • هالیفاکس: 1

 

مناطق اقتصادی برتر کانادا

منطقه تورنتو به وضوح نقطه اصلی ورود مارک های بین المللی است که فروشگاه های خود را در کانادا باز می کنند ، و در سال 2019 بسیار بالاتر از بازارهای دیگر است.

مرکز خرید Yorkdale تورنتو شش مارک بین المللی را در بازار باز کرد – طی چند سال گذشته ، Yorkdale اولین بار را راه اندازی کرده است مفاهیم خرده فروشی به کانادا بیش از هر مکان دیگری در کشور. در مونترال ، سه مورد از پنج افتتاحیه اولین بار در کانادا در آن منطقه در CF Fairview Carrefour Laval بود.

در زیر تعدادی از مارک های بین المللی آمده است که در سال 2019 با افتتاح فروشگاه های مستقل وارد کانادا شده اند.

 

Valentino

مارک لوکس ایتالیایی Valentino اولین پرچمدار مستقل کانادایی خود را در مارس 2019 در مرکز خرید Yorkdale تورنتو ، در کنار یک گل سرسبد Bottega Veneta که در نوامبر 2018 افتتاح شد ، افتتاح کرد.

فروشگاه والنتینو با اندازه 4700 فوت مربع طیف گسترده ای از مدل های Valentino را نشان می دهد برای مردان و زنان ، از جمله لباس های آماده ، کیف ، لوازم جانبی و کفش.

سالها است که برند Valentino در فروشگاه های لوکس چند مارک در کانادا از جمله Holt Renfrew و اخیراً در Saks Fifth Avenue و Nordstrom در دسترس است.

انتظار می رود فروشگاه های مستقل بیشتری از والنتینو برای کانادا ارائه شود – گفته می شود Toronto’s Bloor-Yorkville برای یک شعبه در این فروشگاه آماده است و بازار ونکوور نیز به دلیل مستقیم شدن بسیاری از مارک ها ، هدف تجاری لوکس است.

برند والنتینو از لیست مصرف کنندگان از خرده فروش کفش های چند مارک Davids Footwear خارج شد که تا حدی منجر به نابودی آن شد!!!

 

آرمانی / کازا

مارک مبلمان خانگی طراح ایتالیایی جورجیو آرمانی Armani / Casa اولین ویترین مستقل کانادایی خود را در مارس 2019 در ونکوور افتتاح کرد.

فضای خرده فروشی 2200 فوت مربع واقع در Armory District  ونکوور تنها چهارمین Armani / Casa است محل سکونت در آمریکای شمالی ، با سه شعبه دیگر در ایالات متحده.

طیف وسیعی از وسایل مبلمان مینیمالیستی از وسایل بزرگتر مبلمان گرفته تا لامپ ها و وسایل کوچکتر در دسترس است. معلوم نیست که تعداد بیشتری فروشگاه کانادایی افتتاح شود یا خیر؟

گرچه طبق حدس های زده شده احتمالا تورنتو دومین منطقه ای خواهد بود که شعبه این برند در آن تاسیس خواهد شد.

 

Tan Mujiang

در مارس سال 2019 ، مارک منحصر به فرد شانه چینی Tang Mujiang اولین شعبه فروشگاه کانادایی خود را در Scarborough Town Center در تورنتو افتتاح کرد.

فضای خرده فروشی 612 فوت مربع دارای شانه ها و آینه های چوبی سنتی چیره دست است که دارای “جذابیت شرقی و کاردستی نفیس” است.

البته این شرکت گفته است که به دنبال شرکای بیشتر جهت گسترش و خرده فروشی در بازار های دیگر کانادا است و قصد گسترش را دارد.

 

پنتی

برند مد زنانه ترکیه ای پنتی اولین فروشگاه کانادایی خود را در مارس سال 2019 در مرکز شهر هالیفاکس در Park Lane Mall در Spring Garden Road افتتاح کرد.

طبق گفته شریک کانادایی خرده فروش ، تا پایان سال 2021 می تواند 10 فروشگاه در کانادا افتتاح شود. پنتی از خود با عنوان بیش از 600 فروشگاه در ترکیه ، اروپا و خاورمیانه به عنوان “حق رای دادن ترک-اروپایی” یاد می کند.

به گفته وب سایت آن ، دسته بندی کالاهایی که در فروشگاه های پنتی حمل می شود شامل: لباس زنان ، جوراب بافی / لباس ساق بلند ، جوراب (برای خانم ها و آقایان) ، لباس های ورزشی ، لباس های ساحلی و برخی از لوازم خانگی است.

 

ALYX

در مارس سال 2019 ، تورنتو به خانه اولین ویترین مستقل جهان برای نام تجاری مد گران و مجلل در شهر نیویورک 1017 ALYX 9SM تبدیل شد.

این بوتیک که با مشارکت خرده فروش چند مارک و برند از  CNTRBND فعالیت می کرد ، در فضایی به مساحت 1700 فوت مربع در خیابان Bellair 26 در منطقه Bloor-Yorkville تورنتو افتتاح شد.

ماتیو ویلیامز ، اهل کالیفرنیا ، 1017 ALYX 9SM را در سال 2015 تاسیس کرد و این برند به دلیل سبک های لباس خیابانی منحصر به فرد و مد روز شناخته شده است در تاریخ افتتاح فروشگاه ، پس از اعلام افتتاح فروشگاه توسط مارک و CNTBND در اینستاگرام ، با قدرت رسانه های اجتماعی ، جمعیتی از خریداران جوان ثروتمند (بیشتر آسیایی) به فروشگاه جهت خرید لباس های مد روز هجوم آوردند.

 

برند ایتالیایی لباس ابریشم

در آوریل سال 2019 ، برند مد استرالیایی Silk Laundry اولین ویترین فروشگاه کانادایی خود را در منطقه Montreal’s Little Burgundy افتتاح کرد.

طراح کیتی کولودینسکی این برند را در سال 2015 تاسیس کرد و دارای سه فروشگاه در استرالیا است.

خانم کلودینسکی ، که در تندر بی ، انتاریو بزرگ شده است ، سال گذشته به همراه شوهر استرالیایی و شریک تجاری خود ، ریس راکلی ، به کانادا رفت تا فروشگاه جدید را اداره کند و همچنین به فرزندان خود آموزش غوطه ور شدن در فرانسه را ارائه دهد.

لباس های ابریشمی دارای طیف وسیعی از لباس های ابریشمی جذاب و بادوام مانند لباس ها و لباس های مجلسی است که در دمای گرم عملکرد خوبی دارند.

کیف های دستی و کفش ها در مرحله بعدی تولید می شوند زیرا Silk Laundry به یک برند سبک زندگی تبدیل می شود.

انتظار می رود فروشگاه مونترال تنها مکان مستقل در کانادا باشد زیرا برند لباس ابریشم به دنبال گسترش فروش از طریق وب سایت تجارت الکترونیکی خود و همچنین تأمین حساب های عمده فروشی در خرده فروشی های چند مارک است.

 

Ximivogue

در بهار سال 2019 ، مفهوم خرده فروشی متنوع “کره ای” XIMIVOGUE با یک مدل حق رای دادن با باز شدن فروشگاه ها در تورنتو وارد بازار کانادا شد.

این شرکت در واقع اهل چین است و طیف وسیعی از محصولات را با قیمت پایین شامل کالاهای خانگی ، پوشاک ، جواهرات ، محصولات آرایشی و زیبایی ، اسباب بازی ها و سایر کالاهای کوچک به فروش می رساند که در کل 7000 محصول دارد.

دو فروشگاه اول در CF Sherway Gardens و در CF Fairview Mall در تورنتو افتتاح شد و از آن زمان مکان هایی از جمله یک فروشگاه در مرکز شهر در کالج پارک در ماه اکتبر افتتاح شده است.

توسعه ملی خرده فروشی در بازار کانادا برای سال 2020 پیش بینی شده است.

 

مقاله های دیگر از پرشین سیر درباره کانادا:

درباره نویسنده

client-photo-1
persian seir

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید