پاسخ خود را پیدا نکرده اید؟


  آیا با اخذ جاب آفر کانادا می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

  یکی از روش های اخذ ویزای کار کانادا، دریافت جاب آفر است. با اخذ جاب آفر کانادا می توان اقامت دائم کانادا را نیز به دست آورد

  آیا مشاغل مورد نیاز برای دریافت جاب آفر کانادا محدود است؟

  بله؛ تعدادی از ایالات کانادا در برخی از رشته های شغلی، دارای کمبود نیروی کار می باشند. متقاضیان واجد شرایط می توانند در صورت تأیید اولیه، برای دریافت جاب آفر کانادا اقدام نمایند. لیست جاب آفر در کانادا ممکن است با توجه به نیاز ایالات، دچار تغییر شود.

  شانس دریافت جاب آفر کانادا و ویزای کار این کشور چه مقدار است؟

  با توجه به نرخ پایین بیکاری در کانادا و تعدد مشاغل مورد نیاز کانادا در ایالت های متعدد، شانس دریافت جاب آفر و ویزای کاری کانادا برای متقاضیان واجد شرایط، بالا می باشد.

  شرایط ویزای کار کانادا در سال ۲۰۲۱ چیست؟

  افراد زیادی در سراسر دنیا سعی دارند به روش های مختلف به کشور کانادا مهاجرت کنند تا از موقعیت های شغلی و اجتماعی مطلوب در این کشور بهره‌مند شوند. در این میان مهاجرت کاری به کانادا از جمله روش های محبوب و پرطرفداری است که ایرانیان به منظور کار در این کشور بر اساس تخصص و مهارت خود انتخاب می کنند. معمولاً گرفتن این نوع ویزا همانند سایر ویزاها نیازمند عبور از چند مرحله خاص است. برای مهاجرت کاری به کانادا دو روش اصلی وجود دارد: برنامه اسکیل ورکر یا داشتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی

  در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا (نیروی کار ماهر)، متقاضی باید دو مرحله را بگذارند و از نظر مهارت و تخصص ارزیابی شود. برای عبور از مرحله اول متقاضی باید حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را کسب کند تا بتواند وارد مرحله دوم شود و براساس امتیازات مرحله دوم نسبت به سایر متقاضیان انتخاب شود.

  در روش جاب آفر کانادا یا داشتن پیشنهاد کاری، افراد باید لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را بررسی کنند و در صورتی که تخصص آنها در این لیست وجود داشته باشد، از طریق موسسات کاریابی می توانند از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

  اخذ ویزای کار کانادا براساس امتیازبندی اسکیل ورکر

  دریافت ویزای کار از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا، منوط به داشتن شرایط زیر است:

  • سن کمتر از ۴۰ سال
  • تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی (حداقل ۳ سال)
  • مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
  • مدرک زبان ( با حداقل نمره آیلتس ۶.۵)
  • کسب حداقل امتیاز ۶۷ در این سیستم
  • قرار داشتن رشته تحصیلی متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

  افراد مقیم کانادا نیز برای دریافت مجوز کار، ملزم به داشتن شرایط زیر هستند:

  • مجوز اقامت موقت در کانادا
  • ویزای تحصیلی (ویزای تحصیلی یا کاری همسر فرد نیز قابل قبول است)
  • پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی

  چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

  به طور کلی اخذ ویزای کار کانادا تصمینی منوط به دریافت امتیازات کافی از لحاظ سن، تحصیلات، سابقه کاری، دانش زبانی و بسیاری امتیازات دیگر است. متقاضیانی که از طریق این نوع ویزا برای مهاجرت اقدام می کنند، براساس توانایی ها و مهارت هایشان مورد ارزیابی قرار می گیرند. همچنین به تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا، همزمان با اخذ ویزای کار، اجازه موقت برای زندگی در این کشور داده می شود و می توانند از تمامی امکانات رفاهی و اجتماعی همانند سایر شهروندان این کشور بهره مند شوند.

  این نوع ویزای کانادا برای افرادی در نظر گرفته شده که تمایل دارند نسبت به دریافت اقامت کاری کانادا اقدام کنند. بر اساس آن افراد در ابتدا وارد یک سیستم امتیاز بندی می شوند و پس از تائید صلاحیت، از آن ها برای کار در این کشور دعوت به عمل می آید. معمولاً امتیاز بندی ویزای کار کانادا بر اساس موارد زیر صورت می گیرد:

  • ملیت
  • سن
  • سطح زبان
  • جزئیات پیشنهاد شغلی
  • تحصیلات

  ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت

  در ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت، فرد متقاضی نیاز به اجازه کار و یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای کانادایی (مقیم و یا شهروند کانادا) دارد.

  درخواست ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت (اجازه کار) شامل دو مرحله زیر می شود:

  1. ارائه مجوز استخدام از سوی کارفرما برای متقاضیان خارج از کشور
  2. اقدام متقاضی برای اجازه کار و ویزای کاری، پس از دریافت مجوز استخدام از سوی کارفرما

  هزینه ویزای کار کانادا

  هزینه ویزای کار کانادا شامل هزینه درخواست بررسی مدارک از سفارت کانادا، هزینه انگشت نگاری و هزینه open work permit holder می شود که این مبلغ، بسته به نوع ویزای کاری کانادا در سال ۲۰۲۰ (همانند ردیف شغلی، تخصصی بودن شغل، گذراندن دوره های خاص برای شغل مورد نظر، هزینه های مربوط به وکیل و …) متفاوت می باشد.

  تمدید ویزای کار کانادا

  یکی از رایج ترین سوالات متقاضیان علاقه مند به مهاجرت کاری به کانادا این است که آیا امکان تمدید ویزای کاری کانادا وجود دارد؟

  در پاسخ به این عزیزان باید گفت که لازم است که متقاضی حداقل ۱ ماه (۳۰ روز ) مانده به پایان اعتبار ویزا، برای تمدید اقدام نماید. البته لازم است که قبل از اقدام برای تمدید ویزا، از سوی کارفرما درخواست جدیدی به اداره کار کانادا فرستاده شود. در این صورت با وجود تمام شدن مدت اعتبار ویزا، فرد متقاضی (که طی ۱ ماه گذشته درخواست تمدید داده است) می تواند همچنان در کانادا به کار خود (بصورت قانونی) مشغول باشد.

  مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

  ویزای کاری کانادا تقریبا ۱۵۰ روز پس از درخواست اخذ ویزا، صادر می شود. البته این مدت زمان بستگی به تعداد درخواست های دریافتی در اداره نمایندگی کانادا دارد که ممکن است کمی طولانی تر شود و تا ۳ ماه دیگر نیز به تعویق بیافتد.

  کدام استان برای مهاجرت کاری کانادا بهتر است؟

  همانطور که پیشتر نیز گفته شد، امروزه کشور کانادا توانسته در مقایسه با سایر کشورهای جهان به یکی از بهترین مقاصد دنیا جهت مهاجرت کاری واقامت دائم کانادا تبدیل شود. اما استان های مختلف کانادا قوانین، شرایط و امکانات متفاوتی دارند. برای انتخاب بهترین استان برای مهاجرت باید دید هدف و انگیزه فرد از مهاجرت و زندگی در کانادا چیست و قرار است به چه فعالیتی مشغول شود و باتوجه به شغل و مهارت فرد کدام استان امکانات بیشتری و موقعیت های مناسب تری در اختیار فرد قرار می دهد.

  در حال حاضر دو استان کبک و ساسکاچوان به جهت فراهم نمودن فرصت های شغلی توانسته اند به دو استان مناسب جهت مهاجرت کاری کانادا تبدیل شوند.

  مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا

  • داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای مقیم و یا شهروند کانادایی
  • ارسال درخواست دریافت ویزای کار به اداره مهاجرت کانادا
  • برخورداری از تجربه و سابقه کار تخصصی به همراه بیمه
  • برخورداری از تمکن مالی
  • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشین

  وضعیت و شرایط کاری در کانادا

  شرایط اشتغال و نرخ بیکاری یکی از مهمترین مسائلی است که باید متقاضیان قبل از مهاجرت به آن توجه نمایند، چرا که بر این اساس افراد می توانند میزان شانس خود را برای پیدا کردن کار، افزایش دهند.

  طبق بررسی های آماری انجام شده در کانادا، نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۹، چیزی حدود ۶.۳% است که این میزان در مقابل جمعیت کانادا، عدد مطلوبی است.

  همچنین بر اساس این مطالعات آماری، انتظار می رود که هرساله نرخ بیکاری کانادا با کاهش چشمگیری روبرو شود، به همین جهت کشور کانادا می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری باشد.

  درآمد سالانه افراد مشغول به کار در کانادا

  درآمد افراد شاغل در کانادا به طور میانگین، بعد از کسر مبلغی به عنوان مالیات، حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ (دلار کانادا) در ماه است.

  کاریابی در کانادا

  داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های کانادا و سابقه کاری از کارفرمایان کانادایی، از جمله امتیازات مثبت برای متقاضیانی است که قصد کار در کانادا دارند.

   

  چه اقداماتی مدت زمان صدور ویزای کار کانادا را سرعت می بخشد ؟

  ارائه نامه پذیرش یا دعوتنامه از سوی یک کارفرما، شرکت و یا نهادهای کانادایی از جمله مواردی است که می تواند نقش موثری در تسریع مدت زمان صدور ویزا داشته باشد.

  مدت زمان گرفتن ویزای کار کانادا چقدر است ؟

  ویزای کار کانادا، پس از طی کردن تمامی مراحل اخذ ویزا و انگشت نگاری، در بازه ۳۰ الی ۱۵۰ روز کاری صادر می شود. اما این زمان قطعی نیست و ممکن با توجه به نوع ویزا و تعداد درخواست های متقاضیان در مدت زمان کوتاه تر یا طولانی تر صادر شود.

  اخذ تابعیت کانادا از طریق ویزای کار چقدر طول می کشد ؟

  متقاضیان علاقه مند به مهاجرت کاری به کانادا، با زندگی و کار به مدت ۳ سال در این کشور و مراجعه به اداره مهاجرت، می توانند تابعیت کانادا را دریافت نمایند.

  بهترین سن برای اخذ ویزای کار کانادا چه سنی است ؟

  در برنامه اسکیل ورکر یا اکسپرس اینتری که افراد را بر اساس معیارهایی چون تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار ارزیابی می کنند، به متقاضیان دارای سن بین ۱۸ الی ۳۵ سال بیشترین امتیاز تعلق می می گیرد.

  دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است ؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت که اخذ ویزای کار بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد. مدرک زبان از جمله معیارهای مهمی است که افراد متقاضی می توانند بر اساس آن در برنامه اسکیل ورکر رتبه بندی شوند و از شانس بیشتری برخوردار شوند.

  دلایل ریجکتی ویزای کار کانادا چیست ؟

  ماموران سفارت کانادا در صورت وجود هرگونه تردید نسبت به بازگشت متقاضیان به کشور مبدا، ارائه مدارک جعلی، عدم برخورداری از تمکن مالی و … درخواست متقاضیان جهت اخذ ویزا را رد می کنند. البته متقاضیان می توانند با برطرف کردن نقص پرونده و ارائه مجدد درخواستی قانونی نسبت به ریجکتی ویزا اعتراض نمایند.

  برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم ؟

  فاکتورهایی مثل سن، تحصیلات، میزان سرمایه و تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه برای مهاجرت به کانادا در اولویت هستند. بنابراین، برای شروع مهاجرت به کانادا، باید ببینید که شرایط شما در مورد هر یک از این فاکتورها در چه وضعیتی قرار دارد.

  بهترین روش مهاجرت برای سن بالای 50 سال چیست ؟

  بهترین روش به شرط تمکن مالی کار افرینی یا استارت اپ در کاناداست یا فرزند 18 ساله رو از طریق ویزای دانشجویی به کانادا بفرستید و خودتون با ویزای توریستی به بچه ها ملحق بشید. البته از طریق لاین های سرمایه گذاری هم میتونید اقدام کنید. اگر شرکتی دارید می توانید برنامه های خرید بیزنس یا ict رو استفاده کنید. یا یرنامه های سرمایه ی گذاری استارت اپ. حتما برای زبان هم چون نیاز به ارتباط هست، باید امادگی داشته باشید و ارائه ی مدرک ایلتس 5 هم نیازه. برای حتی پروسه های سرمایه گذاری به کانادا. صرفا روش ict هست که نیاز به مدرک تحصیلی و ایلتس ندارد.

  (PR Card) کارت اقامت دائم کانادا چیست؟

  کارت اقامت دایم کانادا به مانند ویزای اقامت دائم می باشد. شما با دارا بودن این کارت اجازه زندگی، تحصیل و کار را دارا بوده و از تمام حقوق شهروندی کانادا بر خوردار می باشید. تنها تفاوت بین کارت اقامت دایم و کارت شهروندی (Citizenship Card) کانادا در این است که، شهروندان کانادا می توانند پاسپورت کانادایی دریافت کرده و در انخابات کانادا شرکت کنند. افراد مقیم دایم کانادا پس از ۳ سال زندگی در کانادا می توانند برای کارت شهروندی اقدام نمایند

  بهترین سن برای مهاجرت به کانادا چه سنی است ؟

  سن برای متقاضیان ویزای کانادا در سیستم امتیاز سنجی کانادا، صد امتیاز برای متاهل ها و 110 امتیاز برای مجردها دارد و بیشترین امتیاز این بخش را متقاضیان بین 20 تا 29 سال می توانند دریافت کنند. همچنین اگر سن شما بیش از 45 سال باشد، اصلا امتیاز سن را دریافت نمی کنید و باید به فکر بالا بردن امتیاز خود در دیگر فاکتور ها باشید.

  تفاوت ویزای کار و اقامت دائم در چیست؟

  ویزای کار به صورت موقت بوده و افرادی که با واسطه ویزای کار در کانادا زندگی می کنند نمی توانند از امکاناتی که به صورت رایگان در اختیار افراد مقیم کانادا قرار می گیرد استفاده نمایند. این امکانات رایگان شامل آموزش زبان، حقوق بیکاری، خدمات درمانی، خدمات بازنشستگی و … می باشد

  اخذ ویزای کار کانادا براساس امتیازبندی اسکیل ورکر

  دریافت ویزای کار از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا، منوط به داشتن شرایط زیر است:

  • سن کمتر از ۴۰ سال
  • تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی (حداقل ۳ سال)
  • مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
  • مدرک زبان ( با حداقل نمره آیلتس ۶.۵)
  • کسب حداقل امتیاز ۶۷ در این سیستم
  • قرار داشتن رشته تحصیلی متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

  شرایط ویزای کار کانادا در سال ۲۰۲۱ چیست؟

  افراد زیادی در سراسر دنیا سعی دارند به روش های مختلف به کشور کانادا مهاجرت کنند تا از موقعیت های شغلی و اجتماعی مطلوب در این کشور بهره‌مند شوند. در این میان مهاجرت کاری به کانادا از جمله روش های محبوب و پرطرفداری است که ایرانیان به منظور کار در این کشور بر اساس تخصص و مهارت خود انتخاب می کنند. معمولاً گرفتن این نوع ویزا همانند سایر ویزاها نیازمند عبور از چند مرحله خاص است. برای مهاجرت کاری به کانادا دو روش اصلی وجود دارد: برنامه اسکیل ورکر یا داشتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی

  در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا (نیروی کار ماهر)، متقاضی باید دو مرحله را بگذارند و از نظر مهارت و تخصص ارزیابی شود. برای عبور از مرحله اول متقاضی باید حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را کسب کند تا بتواند وارد مرحله دوم شود و براساس امتیازات مرحله دوم نسبت به سایر متقاضیان انتخاب شود.

  در روش جاب آفر کانادا یا داشتن پیشنهاد کاری، افراد باید لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را بررسی کنند و در صورتی که تخصص آنها در این لیست وجود داشته باشد، از طریق موسسات کاریابی می توانند از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

  شانس دریافت جاب آفر کانادا و ویزای کار این کشور چه مقدار است؟

  با توجه به نرخ پایین بیکاری در کانادا و تعدد مشاغل مورد نیاز کانادا در ایالت های متعدد، شانس دریافت جاب آفر و ویزای کاری کانادا برای متقاضیان واجد شرایط، بالا می باشد.

  آیا مشاغل مورد نیاز برای دریافت جاب آفر کانادا محدود است؟

  بله؛ تعدادی از ایالات کانادا در برخی از رشته های شغلی، دارای کمبود نیروی کار می باشند. متقاضیان واجد شرایط می توانند در صورت تأیید اولیه، برای دریافت جاب آفر کانادا اقدام نمایند. لیست جاب آفر در کانادا ممکن است با توجه به نیاز ایالات، دچار تغییر شود.

  آیا با اخذ جاب آفر کانادا می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

  یکی از روش های اخذ ویزای کار کانادا، دریافت جاب آفر است. با اخذ جاب آفر کانادا می توان اقامت دائم کانادا را نیز به دست آورد.

  آیا می توان همزمان برای ویزای مهاجرت و ویزاهای موقت کانادا اقدام نمود؟

  بله، شما می توانید در کنار پرونده مهاجرتی خویش برای ویزای کار، تحصیلی و یا توریستی اقدام نمایید

  تفاوت ویزای سینگل و مولتی کانادا در چیست و موضوع سابقه سفر تا چه اندازه در موفقیت دریافت ویزای کانادا تاثیرگذار است؟

  در حال حاضر عموم ویزاهای کانادا به صورت مالتیپل و یا همان مولتی (چندبار ورود) برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود و جز در موارد خاص، برای متقاضیان ویزای سینگل (یکبار ورود) صادر نمی‌شود. این بدین معنی است که فرد با داشتن ویزای مولتی کانادا می‌تواند در هر بار سفر به مدت حداکثر ۶ماه در کشور کانادا اقامت داشته باشند. ویزای مولتی کانادا دارای اعتباری ۵ساله برای ایرانیان است، از این رو دارنده ویزای کانادا می‌تواند به صورت نامحدود طی ۵سال اعتبار ویزای کانادا و یا اتمام اعتبار پاسپورت خود، به کشور کانادا وارد و از آن خارج شود.

  اعتبار واقعی ویزای مولتی کانادا ده ساله است، اما چون پاسپورت ایرانی دارای اعتباری ۵ساله است، اعتبار ویزای کانادا نیز برای ایرانیان ۵ساله محسوب می‌شود؛ اما چنان‌چه فردی دارای تابعیت کشور دیگری نظیر ترکیه باشد و پاسپورت آن کشور را داشته باشد، می‌تواند در صورت اخذ ویزای کانادا از اعتبار ۱۰ساله آن بهره‌مند شود.

  Travel History یا همان سابقه سفر از آن دسته از مواردی است که می‌تواند در تصمیم‌گیری آفیسر پرونده درخواست ویزای کانادا مبنی بر موافقت با درخواست و ریجکت نکردن آن تاثیرگذار باشد. بدین ترتیب چنان‌چه پیش از اقدام برای دریافت هر یک از انواع ویزای کانادا نظیر تحصیلی و توریستی از سابقه سفر و ویزای کشورهای معتبر حوزه شینگن ، ویزای انگلیس، ویزای استرالیا و ویزای ژاپن در پاسپورت خود برخوردار باشید، به طور غیرمستقیم این موضوع را به آفیسر سفارت نشان می‌دهید که متقاضی قابل اطمینانی بوده و قصد اقامت غیرقانونی و بیش از جد مجاز در خاک کانادا را ندارید. بدین ترتیب با داشتن سابقه سفر قوی شانس موفقیت ویزا شدن درخواست خود را افزایش خواهید داد.

  اگر من با یک کانادایی ازدواج کنم، پاسپورت کانادا را به دست می‌آورم؟

  خیر، ازدواج با یک کانادایی، تضمینی برای گرفتن شهروندی کانادا نیست. چنانچه می‌خواهید شهروندی کانادا را کسب کنید، باید تمام مراحل گفته شده در بالا را طی نمایید.

  همسر کانادایی شما می‌تواند اسپانسر شما در گرفتن اقامت دائم باشد؛ البته چنانچه شما:

  • در کانادا زندگی نمی‌کنید یا
  • در کانادا زندگی می‌کنید ولی اقامت دائم ندارید.

  اگر من پاسپورت کانادا را کسب کنم و فرزندم در خارج از خاک کانادا به دنیا بیاید، آیا کانادایی محسوب می‌شود؟

  طبق قانون کانادا، چنانچه یکی از والدین:

  • متولد کانادا باشد،
  • یا قبل از تولد فرزند، شهروندی کانادا را کسب کرده باشد،

  فرزند وی می‌تواند پاسپورت کانادا را بگیرد.

  چه قدر قبل از اتمام ویزای توریستی باید برای تمدید آن اقدام کنم؟

  چنانچه ویزای توریستی شما رو به اتمام است و شما هم‌چنان می‌خواهید در کانادا بمانید، باید حداقل ۳۰ روز قبل و با ذکر دلیل برای تمدید آن اقدام کنید.

  اگر با ویزای استارت آپ به کانادا بیایم و بیزنس مورد نظر موفق نشود، چه اتفاقی می‌افتد؟

  چنانچه بیزنس شما شکست بخورد، بر روی وضعیت اقامت دائم شما تاثیری نخواهد گذاشت. بدیهی است که هر بیزنسی قرار نیست برای همیشه، موفق باشد و هدف از طراحی این برنامه، کاهش ریسک با تقسیم آن بین بخش خصوصی و دولتی بوده است.

  پیشنهاد شغلی (Job Offer) برای ورود به برنامه اکسپرس اینتری چه شرایطی باید داشته باشد؟

  پرسش در باب پیشنهاد شغلی نیز از سوالات متداول در زمینه مهاجرت به کانادا است که باید گفت، به طور کلی پیشنهاد شغلی شما باید:

  • تمام وقت و غیر فصلی بوده،
  • برای حداقل مدت ۱ سال باشد.

  در این روش چه کسی در پرونده من جای می گیرد؟

  افراد زیر می توانند در این روش در درپرونده شما جای گیرند:

  • همسر
  • فرزندان تحت سرپرستی شما و یا فرزند تحت سرپرستی همسر
  • فرزندان وابسته به فرزند تحت سرپرستی شما یا فرزندان وابسته به فرزند تحت سرپرستی همسر شما

  آیا سابقه کار الزامی است؟

  سابقه کار یک معیار اصلی برای متقاضیان گروه متخصصین می باشد. متقاضی باید حداقل یک سابقه کار مداوم در یک حرفه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا داشته باشد. متقاضیان مهاجرت که به واسطه ویزای کار ساکن کانادا می باشند فقط يک سال سابقه کار مرتبط لازم دارند. (در این حالت لزومی به قرار گیری در گروه مشاغل مورد نیاز وجود ندارد)

  آیا سابقه کار باید مربوط به رشته تحصیلی باشد؟

  اگر به کاری که با آن برای مهاجرت امتیاز کسب می کنید مشغول بوده یا باشید الزامی برای مطابقت رشته تحصیلی با کار وجود ندارد.

  آیا سابقه کار در حین تحصیلات دانشگاهی امتیاز دارد؟

  بلی. در صورتی که برای انجام وظایف کار و حرفه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا حقوق دریافت کرده باشید.

  آیا داشتن اقوام در کانادا کمکی به درخواست مهاجرت می کند؟

  بلی. اگر متقاضی یا همسر او اقوامی به صورت شهروند یا دارای اقامت دائم در کانادا داشته باشد. اقوام شما در کانادا باید فرزند، مادر، پدر، برادر، خواهر، عمه ، عمو، خاله، دایی، برادرزاده، خواهر زاده، پدر بزرگ و یا مادر بزرگ باشد.

  مجوز تحصیل در کانادا چیست؟

  اجازه‌نامه‌های تحصیلی در مرز ورود به کانادا برای فرد متقاضی صادر می‌شود. به‌صورت که فرد با در دست داشتن نامه تأییدیه پذیرش تحصیلی از دانشگاه موردنظر می‌تواند به یکی از مرزهای ورودی کانادا وارد شود. سپس در آنجا اجازه تحصیل یا study permit صادر می‌شود و مدت‌زمان این مجوز به مدت‌زمان تحصیلات فرد متقاضی بستگی دارد.

  برای دریافت مجوز تحصیل علاوه بر نامه تأییدیه پذیرش در دانشگاه می‌بایست مدارکی حاکی از داشتن تمکن مالی در مورد پرداخت هزینه‌های مربوط به تحصیل و تأمین هزینه‌های زندگی در حین تحصیل برای خود و افراد همراه ارائه دهید. درصورتی‌که درخواست اجازه تحصیل شما رد شود، می‌توانید یک‌مرتبه دیگر درخواست خود را ثبت نمایید.

  هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

  یکی دیگر از سؤالات متداول در مورد تحصیل در کانادا در مورد هزینه‌های تحصیل است. هزینه تحصیل در کانادا بسته به ارزش کالج و دانشگاهی که در آن ثبت‌نام می‌کنید، متفاوت خواهد بود و برای اطلاعات بیشتر می‌بایست با موسسه موردنظر تماس بگیرید.

  هزینه‌های زندگی چگونه است؟

  از سؤالات متداول در مورد تحصیل در کانادا، میزان هزینه‌های زندگی است. در تمامی استان‌های کانادا به‌جز استان کبک، هزینه‌های زندگی به شرح زیر هستند:

  • هزینه موردنیاز زندگی برای فرد متقاضی تحصیل علاوه بر شهریه دانشگاه، شامل حداقل مبلغ ۱۳.۰۰۰ دلار برای یک سال زندگی در کانادا است.
  • در صورت همراه داشتن یک نفر اضافه، سالانه حدود ۵.۰۰۰ دلار به هزینه‌های زندگی اضافه خواهد شد.
  • در صورت داشتن فرزند، به ازا هر فرزند هزینه‌ای معادل ۴.۰۰۰ دلار در سال به هزینه‌های فرد متقاضی تحصیل اضافه خواهد شد.

  آیا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا می توان اقامت این کشور را اخذ کرد ؟

  برای اینکه بعد از اتمام تحصیلات تان بتوانید در این کشور بمانید، باید ویزای کار موقت به نام PGWP دریافت کنید که از طریق آن سه سال دیگر می توانید در این کشور اقامت داشته باشید و بعد از پنج سال (مجموع زمان تحصیل و کار) می توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

  مدارک موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟

  بهتر است قبل از سفر به کانادا تمامی مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنید. پیشنهاد می‌شود زودتر جهت جمع‌آوری و تکمیل مدارک اقدام نمایید و بر اساس اولویت‌بندی پیش بروید. اولین مرحله اپلای کردن برای اخذ مجوز تحصیلی است. سپس نسبت به تهیه مدارک اقدام کنید که به شرح زیر هستند:

  • پاسپورت معتبر با اعتبار
  • تهیه ویزا و مجوز اقامت
  • معرفی‌نامه تائید مجوز درخواست ویزای تحصیلی
  • نامه تائید تمکن مالی
  • بیمه‌نامه مسافرتی
  • نامه پذیرش (اپلای) دانشگاه مقصد

  تفاوت میان مجوز تحصیل (study permit) و ویزای اقامت موقت چیست؟

  ویزای اقامت موقت اجازه ورود افراد به کشور کانادا است که به‌اختصار به آن (TRV) گفته می‌شود.Study permit برای متقاضیان تحصیل در کانادا صادر می‌شود تا بتوانند در این کشور تحصیل کنند.

  درصورتی‌که فرد متقاضی تحصیل در کانادا در خارج از خاک این کشور اقامت داشته باشد؛ برای ورود به کانادا نیاز به دریافت ویزای اقامت موقت دارد. این افراد زمانی که اجازه تحصیل برای آن‌ها صادر شود، درخواست ویزای اقامت موقت نیز به‌صورت اتوماتیک برای آن‌ها ثبت می‌گردد و هزینه‌ای هم برای این ویزا موقت از آن‌ها دریافت نمی‌گردد.

  امکان کار در حین تحصیل در کانادا وجود دارد؟

  یکی از سؤالات متداول در مورد تحصیل در کانادا داشتن درباره اجازه کار است. می‌توان گفت در صورت داشتن study permit معتبر و ثبت‌نام به‌صورت تمام‌وقت در یک دانشگاه یا کالج معتبر، در زمان گذراندن دوره‌های دانشگاهی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته و در زمان تعطیلات مجوز کار تمام‌وقت رادارند.

  درصورتی‌که در زمان گرفتن مجوز تحصیل، از افسر ویزا مجوز off-compus دریافت نمایید، می‌توانید در خارج از دانشگاه نیز مشغول بکار شوید. البته اینکه شما اجازه کار خارج از محوطه دانشگاه را داشته باشید می‌بایست داخل مجوز تحصیل شما درج‌شده باشد. اجازه کار کردن با مجوز تحصیل study permit برای دانشجویانی که در کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی یا فرانسه ثبت‌نام کرده‌اند، وجود ندارد.

  آیا پس از اتمام تحصیل در کانادا می‌توان مشغول به کار شد؟

  سؤالات متداول در مورد تحصیل در کانادا و پس از اتمام تحصیل زیاد وجود دارد. اینکه آیا پس از اتمام تحصیل در کانادا می‌توان مشغول به کار شد، یکی از پرتکرارترین آن‌هاست. راه‌های زیادی برای ماندن در کانادا پس از تحصیل وجود دارد که یکی از آن‌ها ویزای کاری است.

  در واقع فارغ‌التحصیلان برای گرفتن مجوز اقامت دائم پس از تحصیل می‌بایست نوع ویزای خود را از تحصیلی به کاری، ازدواج، سرمایه گذاری، خرید ملک و یا ثبت شرکت تغییر دهند. معمولاً متداول‌ترین روش تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری است که دارای کمترین میزان هزینه و دردسر نسبت به سایر روش‌هاست.

  افراد فارغ‌التحصیل از مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها می‌توانند تحت برنامه اجازه کار بعد از فارغ‌التحصیلی (PGWP) درخواست دهند و در صورت تائید، به مؤسسات مربوطه جهت کسب تجربه کاری و دیدن دوره‌های آموزشی مراجعه نمایند. مدت‌زمان این دوره‌ها بین ۸ ماه الی ۳ سال می‌باشد. پس از گذراندن این دوره‌ها فرد می‌تواند با جستجوی کار مربوط به رشته و تخصص خود، با کارفرما قرارداد ببندد و برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید.

  در صورت تغییر دانشگاه محل تحصیل، آیا می‌بایست مجوز تحصیل مجدد صادر شود؟

  اگر فرد متقاضی تحصیل در کانادا، قصد تغییر کالج یا دانشگاه خود را داشته باشد، حتماً باید به اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اطلاع دهد. این حالت برای دانشجویانی که از مقطعی به مقطع دیگر وارد می‌شوند نیز صدق می‌کند.

   

  تغییر وضعیت تحصیلی دانشجو از دبستان به دوره راهنمایی، راهنمایی به دبیرستان، دبیرستان به دانشگاه و همچنین تغییر موسسه آموزشی نیازمند درخواست اجازه تحصیل مجدد است. در تمامی حالت‌ها متقاضی می‌بایست از معتبر بودن موسسه یا دانشگاه جدید اطمینان حاصل کند که جزو مؤسسات DLI است.